režirali remi u
Portugalu

06.09.2018.
Perišić i Pepe režirali remi u Portugalu

U prvom nastupu nakon finala Svjetskog prvenstva u Rusiji, Hrvatska je snage odmjerila s europskim prvakom Portugalom i odigrala 1:1.

PORTUGAL - HRVATSKA 1:1 (1:1)
Prijateljska utakmica.
Estadio Algarve, Faro.

Sudac: J. Estrada Fernandez (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Perišić (18'), 1:1 - Pepe (32')

Žuti kartoni: Perišić (30'), Kovačić (41'), Carvalho (72')

Portugal: Rui Patricio, Rui, Dias, Pepe, Cancelo, Carvalho (81' Oliveira), Neves (86' Sanches), Pizzi (61' Fernandes), Bruma (68' Lopes), Bernardo (46' Martins), Andre Silva (89' Gedson). Izbornik: F. Santos.

Hrvatska: L. Kalinić, Barišić, Mitrović, Vida (35' Jedvaj), Vrsaljko (46' Milić), Badelj, Kovačić, Modrić (55' Pašalić), Perišić (63' Čop), Pjaca (72' Rog), Livaja (57' Santini). Izbornik: Z. Dalić.

Srebrni Vatreni, pod vodstvom izbornika Zlatka Dalića, novim su se izazovima posvetili na prijateljskom gostovanju kod Portugala, momčadi od koje je Hrvatska izgubila sva četiri dosadašnja susreta - bez postignutog pogotka.

U uvodnim je minutama Portugal prisilio vratara Kalinića na tri dobre intervencije, no brzo su opasnim udarcima uzvratili Kovačić i Badelj, da bi u 18. minuti Perišić izvrsnim volejem nakon odbijene lopte prekinuo tradiciju i doveo Hrvatsku u prednost.

Međutim, nakon pola sata ozlijedio se Vida, koji je potom morao napustiti teren, a Portugal je u međuvremenu složio akciju za izjednačenje na 1:1. Ubačaj Pizzija glavom je u mrežu proslijedio kapetan Pepe.

Na samom početku drugog poluvremena još je jednom iz blizine pokušao Perišić, no ostatak utakmice pripao je domaćinima koji su bili u potrazi za drugim, pobjedonosnim pogotkom.

Imali su nekoliko obećavajućih situacija pred Kalinićevim golom, no hrvatski je blok u nekoliko navrata kvalitetno reagirao, Portugalcima je nedostajalo i malo preciznosti, a u 77. minuti Hrvatsku je spasila i vratnica - tada je debitant Milić skrenuo loptu u okvir gola.

Oba su izbornika iskoristila svih šest zamjena te tako testirali mogućnosti svojih momčadi uoči skorih dvoboja na početku Lige nacija: Portugal će se sastati s Italijom, a Vatreni 11. rujna gostuju kod Španjolske.

06.09.2018., Estádio Algarve, Faro. Gledatelja: 26355
Suci: Javier Estrada (ESP), Javier Rodriguez (ESP), Teodoro Sobrino (ESP)
3Pepe
32'
2Šime Vrsaljko
46'
6Ruben Dias3Borna Barišić
7Bruma
68'
4Ivan Perišić
18'
30'
62'
9Andre Silva
89'
8Mateo Kovačić
42'
11Bernardo Silva
46'
10Luka Modrić
55'
13Ruben Neves
86'
13Marko Livaja
57'
14William Carvalho
72'
81'
19Milan Badelj
19Mario Rui20Marko Pjaca
72'
20Pizzi
61'
21Domagoj Vida
35'
12Claudio Ramos1Dominik Livaković
22Beto23Karlo Letica
4Luis Neto15Mario Pašalić
55'
5Pedro Mendes9Duje Čop
62'
8Renato Sanches
86'
18Marko Rog
72'
10Rony Lopes
68'
6Antonio Milić
46'
15Sergio Oliveira
81'
11Marcelo Brozović
16Bruno Fernandes
61'
14Filip Bradarić
17Goncalo Guedes16Tin Jedvaj
35'
18Gelson Martins
46'
17Ivan Santini
57'
23Gedson Fernandes
89'
22Josip Pivarić
21Cedric
Fernando SantosZlatko Dalić

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrat će u četvrtak u Faru prijateljsku utakmicu protiv aktualnog prvaka Europe, reprezentacije Portugala.

Portugal - Hrvatska
Prijateljska utakmica
6. rujna 2018., 20:45 CET
Stadion Algarve, Faro

Pod vodstvom izbornika Zlatka Dalića, Vatreni kreću u nove izazove, a svoj prvi nastup poslije uspješnog nastupa u Rusiji imat će na gostovanju u Faru, kod snažnih Portugalaca.

Bit će to sraz svjetskih doprvaka i europskih prvaka, a hrvatska će reprezentacija zaigrati bez trojice igrača koji su se poslije Svjetskog prvenstva oprostili od nacionalnog dresa - Vedrana Ćorluke, Marija Mandžukića i Danijela Subašića. Utakmicu će propustiti i dokapetan Ivan Rakitić, koji će se priključiti naknadno.

Zbog zdravstvenih poteškoća i oporavaka nema Dejana Lovrena, Ante Rebića i Andreja Kramarića te je izbornik Dalić najavio sljedeći početni sastav: L. Kalinić, Vrsaljko, Vida, Mitrović, Barišić, Badelj, Kovačić, Modrić, Perišić, Pjaca i Livaja. U drugom će poluvremenu obaviti svih šest zamjena.

"Dat ćemo sve od sebe za pravu utakmicu, premda nismo u pravoj formi i na visokoj razini, ali bit će to dobar test za nas - pogotovo za igrače koji su prvi puta s nama. Cilj mi je da svi igraju", pojasnio je.

Portugalci također neće zaigrati u najjačoj postavi, a nedostajat će im i prva zvijezda, Cristiano Ronaldo. Međutim, Hrvatskoj će to biti pravi ispit uoči onoga što je izbornik postavio kao ključni cilj u narednom razdoblju.

"Ja od svog prvog izborničkog dana želim snažne suparnike poput Portugala. Moramo se okrenuti onom najvažnijem, kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, i za to ćemo se pripremiti", kaže.

Hrvatska i Portugal sastali su se četiri puta i sva su četiri puta pobijedili Portugalci, a Hrvati pritom nisu postigli niti jedan pogodak. Na Europskom prvenstvu u Engleskoj 1996. godine bilo je 3:0 (Figo, Joao Pinto, Domingos), u prijateljskim utakmicama 2005. godine 2:0 (Petit, Pauleta) i 2013. godine 1:0 (Ronaldo), dok je na Europskom prvenstvu 2016. godine također bilo 1:0, u produžetku (Quaresma).

"Naravno da će biti teško na gostovanju kod Portugala, ali mislim da ćemo se kvalitetno pripremiti i izgledati dobro Najvažnije je da budemo momčad na terenu", sažeo je reprezentativni branič Šime Vrsaljko.

Poslije utakmice s Portugalom, Hrvatsku čeka debitantski nastup u Ligi nacija, 11. rujna u Elcheu kod Španjolske.