pobjedu u Slovačkoj

06.09.2019.
Odličan nastup Hrvatske za vrijednu pobjedu u Slovačkoj
  • Najava

Vatreni su položili važan ispit u Trnavi s najvišim ocjenama, svladavši domaćina Slovačku rezultatom 4:0.

SLOVAČKA - HRVATSKA 0:4 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E.
Stadion Antona Malatinskog, Trnava.

Sudac: F. Brych (Njemačka)

Strijelci: 0:1 - Vlašić (45'), 0:2 - Perišić (46'), 0:3 - Petković (72'), 0:4 - Lovren (89')

Žuti kartoni: -

Slovačka: Dubravka, Hancko, Škriniar, Vavro, Valjent, Hamšik, Lobotka, Kucka (63' Haraslin), Mak (79' Duriš), Duda, Rusnak (46' Boženik). Izbornik: P. Hapal.

Hrvatska: Livaković, Barišić, Vida, Lovren, Bartolec, Brozović, Modrić, Vlašić (81' Badelj), Perišić, Rebić (70' Brekalo), Petković (83' Pašalić). Izbornik: Z. Dalić.

Izabranici Zlatka Dalića upisali su svoju treću pobjedu u četvrtom nastupu u kvalifikacijskoj Skupini E za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine.

Nakon Azerbajdžana i Walesa nadjačali su i Slovačku, a vodeći je pogodak postigao Vlašić u posljednjoj sekundi prvog dijela, preciznim prizemnim udarcem.

Vodstvo Hrvatske bilo je u potpunosti zasluženo, s obzirom da su raspoloženi Vatreni kontrolirali zbivanja i stvarali prilike. Nakon uvodnih pokušaja Rebića, Brozovića i Modrića, Brozović je već u osmoj minuti pogodio prečku, a Vida je potom iz blizine poslao loptu preko vrata, nakon što su pokušavali Bartolec i Lovren. Petković je nakon pola sata igre oduševio solo-prodorom, a okvir gola je zaustavio i Perišića - čak dvaput.

Kako je završilo prvo, tako je počelo i drugo poluvrijeme, pogotkom Hrvatske. Perišić se odlučio za udarac izvan kaznenog prostora, lopta je dodirnula domaćeg braniča i matirala Dubravku za 2:0.

Svjetski su doprvaci nastavili istim ritmom te su nagrađeni i u 72. minuti, kada je Petković efektnom realizacijom zaključio lijepu akciju, a nakon opasnih udaraca Bartoleca, Brekala i Pašalića konačnih 4:0 postavio je Lovren, pogotkom glavom u samoj završnici.

U drugoj utakmici Skupine E odigranoj u petak Wales je pobijedio Azerbajdžan 2:1. Hrvatska u ponedjeljak gostuje kod Azerbajdžana, a Mađarska dočekuje Slovačku.

06.09.2019., FC Spartak, Trnava. Gledatelja: 18098
Suci: Felix Brych (GER), Mark Borsch (GER), Stefan Lupp (GER)
20Robert Mak
79'
6Dejan Lovren
89'
19Juraj Kucka
63'
4Ivan Perišić
46'
10Albert Rusnak
46'
21Domagoj Vida
14Milan Škriniar18Ante Rebić
70'
8Ondrej Duda11Marcelo Brozović
22Stanislav Lobotka20Bruno Petković
72'
83'
3Denis Vavro13Nikola Vlašić
45'
82'
4Martin Valjent22Karlo Bartolec
16David Hancko3Borna Barišić
1Matúš Kozáčik12Lovre Kalinić
12Dominik Greif23Simon Sluga
21Michal Duris
79'
19Milan Badelj
82'
6Jan Gregus14Mile Škorić
15Róbert Mazáň9Mislav Oršić
11Matus Bero16Tin Jedvaj
5Ľubomír Šatka15Mario Pašalić
83'
13Patrik Hrosovsky2Mijo Caktaš
7Lukáš Haraslín
63'
5Matej Mitrović
2László Bénes7Josip Brekalo
70'
18Pavol Šafranko8Marko Rog
9Róbert Boženík
46'
17Dario Melnjak
Pavel HapalZlatko Dalić

Aktualni svjetski doprvaci u petak nastupaju u slovačkoj Trnavi, na svojoj četvrtoj postaji puta prema Europskom prvenstvu 2020. godine.

Slovačka - Hrvatska
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E
6. rujna 2019. godine, 20:45
Stadion Anton Malatinsky, Trnava.

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je kvalifikacijski ciklus za europsku smotru iduće godine domaćom pobjedom protiv Azerbajdžana (2:1), potom je uslijedio poraz kod Mađarske (1:2), dok je u lipnju u Osijeku svladan Wales (2:1). Sljedeći je izazov Dalićevih izabranika gostovanje u Slovačkoj.

"Idemo napraviti pravi rezultat. Budemo li se vraćali na druga pitanja, na krivom smo putu. Igrači su raspoloženi i motivirani, odradili smo odlične treninge. Sastav će biti ofenzivan, nećemo se braniti i čuvati svoja vrata. Sve smo pripremili i pokušat ćemo dočekati utakmicu bez pritiska", sažeo je hrvatski izbornik uoči dvoboja.

Na početku priprema aktivirani su pretpozivi Marku Rogu i Miji Caktašu umjesto Ivana Rakitića i Matea Kovačića, a Dalić je riješio sve dvojbe oko početne postave.

Slovačka u ogled s Vatrenima ulazi na krilima visoke lipanjske gostujuće pobjede u Azerbajdžanu (5:1), kojoj su prethodili domaća pobjeda nad Mađarskom (2:0) i minimalni poraz u Walesu (0:1).

"Hamšik im je prva zvijezda, ali imaju i drugih nezgodnih igrača, poput Lobotke, s kojim se susrećem u Španjolskoj. Kompaktni su i čvrsti u obrani, vole se nadigravati, ali nadam se da ćemo biti pravi. Znamo koliko nam sutrašnja utakmica znači. Svi smo spremni, a uvijek dobro odgovorimo na velike izazove. Vjerujem da će tako biti i sutra", najavio je kapetan reprezentacije Luka Modrić.

Hrvatska i Slovačka od samostalnosti su se susretale šest puta u prijateljskim utakmicama, a sada je na redu prvi natjecateljski okršaj. Međusobni je omjer potpuno izjednačen: obje momčadi imaju po dvije pobjede, dva neriješena rezultata i dva poraza, a gol-razlika je 8:8.

U Trnavi će suditi njemački sudac Felix Brych, a Hrvatska dan nakon utakmice leti u Baku, gdje će u ponedjeljak, 9. rujna s početkom u 18:00 sati po hrvatskom vremenu, igrati protiv Jurčevićevog Azerbajdžana.

U drugoj utakmici četvrtog kola Skupine E u petak se sastaju Wales i Azerbajdžan, dok u ponedjeljak igraju još Mađarska i Slovačka.