večer u Splitu, tri
pogotka za tri boda

10.10.2019.
Sjajna hrvatska večer u Splitu, tri pogotka za tri boda

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je na Poljudu Mađarsku rezultatom 3:0 i napravila još jedan veliki korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo 2020. godine.

HRVATSKA - MAĐARSKA 3:0 (3:0)
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E.
Stadion Poljud, Split.

Sudac: D. Orsato (Italija)

Strijelci: 1:0 - Modrić (5'), 2:0 - Petković (24'), 3:0 - Petković (42')

Žuti kartoni: Kleinheisler (18'), D. Vida (31'), Brozović (45'), Lovrencsics (82')

Drugi žuti karton: Kleinheisler (56')

Hrvatska: Livaković, Barišić, D. Vida, Lovren, Jedvaj, Brozović, Modrić (67' Kovačić), Perišić (60' Brekalo), Rakitić (74' Vlašić), Rebić, Petković. Izbornik: Z. Dalić.

Mađarska: Gulacsi, Kadar (46' Lang), Orban, Korhut, Lovrencsics, M. Vida, Kleinheisler, Sallai (76' Varga), Holman, Dzsudzsak (60' Nagy), Szalai. Izbornik: M. Rossi.

Vatreni su u svom šestom kvalifikacijskom nastupu u Skupini E upisali četvrtu pobjedu, uzvrativši Mađarskoj za budimpeštanski poraz u ožujku (2:1), te su ostali na prvom mjestu uoči same završnice ciklusa.

Nakon uvodnih pokušaja Modrića i Perišića, već u petoj minuti utakmice hrvatski je kapetan ukrao loptu na sredini terena, krenuo sam prema mađarskom vrataru i mirno poslao loptu u mrežu za 1:0.

Igrala se 24. minuta kada je Rebić prizemno ubacio za Petkovića, koji majstorskim potezom petom vara Gulacsija i udvostručuje prednost Hrvatske.

Petkovića je u odličnoj prigodi u 40. minuti osujetio gostujući čuvar mreže, no hrvatski je napadač propušteno nadoknadio već dvije minute poslije, kada je Perišićev centaršut s desne strane pretvorio u 3:0, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Desetak minuta nakon poluvremena, Perišić je zbog prekršaja na Rebiću u šesnaestercu dobio priliku s bijele točke, no Gulacsi je njegov pokušaj obranio, a ubrzo je Kleinheisler zaradio drugi žuti, isključujući karton.

Izabranici Zlatka Dalića potom su rutinski priveli susret kraju, pri čemu je najbliže četvrtom pogotku bio Rebić, ali promjene na semaforu više nije bilo.

U drugoj utakmici dana Slovačka i Wales odigrali su neriješenih 1:1, a vodeća Hrvatska u nedjelju gostuje kod Walesa u Cardiffu.

10.10.2019., Poljud, Split. Gledatelja: 32110
Suci: Daniele Orsato (ITA), Lorenzo Manganelli (ITA), Fabiano Preti (ITA)
Četvrti sudac: Davide Massa (ITA)
3
Mađarska
0
1Dominik Livaković1Peter Gulacsi
10Luka Modrić
5'
67'
7Balazs Dzsudzsak
60'
6Dejan Lovren9Adam Szalai
7Ivan Rakitić
74'
4Tamás Kádár
46'
4Ivan Perišić
60'
3Mihaly Korhut
21Domagoj Vida
31'
15Laszlo Kleinheisler
18'
56'
18Ante Rebić19Dávid Holman
11Marcelo Brozović
45'
6Willi Orban
16Tin Jedvaj14Gergő Lovrencsics
82'
20Bruno Petković
24'
42'
8Máté Vida
3Borna Barišić20Roland Sallai
76'
12Lovre Kalinić22Adam Kovacsik
23Simon Sluga12Denes Dibusz
19Milan Badelj21Róbert Feczesin
14Mile Škorić11Krisztian Nemeth
8Mateo Kovačić
67'
17Roland Varga
76'
9Mislav Oršić10Istvan Kovacs
15Mario Pašalić16Endre Botka
5Dino Perić5János Ferenczi
17Josip Brekalo
60'
13Dávid Sigér
13Nikola Vlašić
74'
2Ádám Lang
46'
22Karlo Bartolec18Dominik Nagy
60'
2Dario Melnjak23Filip Holender
Dalić ZlatkoRossi Marco

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić održao je konferenciju za medije dan uoči splitskog okršaja Vatrenih s Mađarima.

Nekompletna Mađarska

"Poštujemo svog suparnika i neće nas zavarati činjenica da im neki igrači nedostaju, oni su nas u Budimpešti pobijedili. Međutim, nećemo se previše baviti time, bitan je naš pristup i znamo da moramo dati sve od sebe, bez obzira na nekompletnost Mađarske"

Hrvatska ima kvalitetu

"Poznato je koliko vjerujem igračima, a moj je posao napraviti rezultat i sačuvati atmosferu, i nadam se da ću ja biti u boljem izdanju nego u Azerbajdžanu. Što god odlučimo u vezi sastava, nećemo pogriješiti. Imamo kvalitetu i širinu u svakom segmentu igre"

Strpljivo i sigurno

"S obzirom da će na Poljudu biti sjajna atmosfera, važno je igrati pameću, a ne srcem. Ne smijemo srljati i stvoriti nervozu, trebamo sigurnu igru jer nama je i 1:0 dovoljno. Osim toga, mi smo momčad koja igra nogomet i nervoza nas može uvesti u probleme. Također, nadam se da će publika to shvatiti, nemojmo gubiti nadu i želju ako ne uspijemo sve riješiti u prvih desetak minuta. Igra se svih 90 minuta"

Zajedništvo u Splitu

"Veseli me biti na Poljudu, u Hajduku sam proveo sjajne trenutke i nisam nikada ni sanjao da ću doći ovamo kao izbornik. Kult reprezentacije se vratio, očekujem zajedništvo i sinergiju nas na terenu i navijača te se nadam da ćemo završiti dan pobjedom"