osigurali EURO 2020!

16.11.2019.
Vatreni preokrenuli protiv Slovačke i osigurali EURO 2020!
  • Najava

Hrvatska nogometna reprezentacija bit će jedan od sudionika europske smotre idućeg ljeta, nakon pobjede nad Slovačkom i uspješnog završetka kvalifikacija!

HRVATSKA - SLOVAČKA 3:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E.
Stadion HNK Rijeka, Rijeka.

Sudac: C. Turpin (Francuska)

Strijelci: 0:1 - Boženik (32'), 1:1 - Vlašić (56'), 2:1 - Petković (60'), 3:1 - Perišić (74')

Žuti kartoni: Ćaleta-Car (13'), Mak (23'), Rebić (43'), Dubravka (79')

Crveni karton: Mak (66')

Hrvatska: Livaković, Barišić, Ćaleta-Car, Perić, Jedvaj, Modrić, Brozović, Perišić (81' Oršić), Vlašić (75' Kovačić), Rebić (54' Brekalo), Petković. Izbornik: Z. Dalić.

Slovačka: Dubravka, Hancko, Škriniar, Vavro, Pekarik, Hamšik, Lobotka, Kucka (79' Hrošovsky), Rusnak (63' Haraslin), Mak, Boženik (72' Duriš). Izbornik: P. Hapal.

Izabranici Zlatka Dalića pobijedili su na Rujevici Slovačku rezultatom 3:1, iako su na poluvremenu bili u rezultatskom zaostatku, te su osvojili prvo mjesto u kvalifikacijskoj Skupini E. Hrvatska je tako izborila svoje 11. veliko natjecanje od samostalnosti!

Unatoč većem broju prilika Vatrenih u prvom dijelu, među kojima su se isticale one Petkovića, Vlašića i Perišića, Slovačka je u Rijeci povela zahvaljujući pogotku Boženika iz 32. minute. Slovački vratar Dubravka bio je nesavladiv prije odlaska na odmor.

Međutim, u nastavku je uslijedio preokret. Igrala se 56. minuta kada je Vlašić s ruba šesnaesterca pogodio donji kut slovačkih vrata, a samo četiri minute poslije Modrić ubacuje iz kuta, a Petković glavom pogađa za 2:1. Slovačka je potom zbog drugog žutog kartona ostala bez isključenog Maka.

Hrvatsku je pobjedu izvrsnom reakcijom potvrdio Perišić u 74. minuti, na ubačaj Barišića, a pred Dubravkom su se nizale prigode i za četvrti pogodak.

U drugoj utakmici Skupine E odigranoj u subotu Wales je slavio na gostovanju u Azerbajdžanu (2:0), a u posljednjem se kolu - u utorak, 19. studenoga - sastaju Wales - Mađarska te Slovačka - Azerbajdžan.

Zlatko Dalić postao je prvi izbornik nakon Miroslava Blaževića koji je Hrvatsku odveo na dva uzastopna velika natjecanja, jedno Svjetsko prvenstvo i jedno Europsko prvenstvo, a ždrijeb skupina Europskog prvenstva na rasporedu je 30. studenoga u Bukureštu. Uz Hrvatsku, plasman na Europsko prvenstvo već su osigurali i Belgija, Italija, Rusija, Poljska, Ukrajina, Španjolska, Turska, Francuska, Engleska, Češka, Finska, Švedska, Austrija, Njemačka i Nizozemska.

16.11.2019., Stadion HNK Rijeka, Rijeka. Gledatelja: 8212
Suci: Clément Turpin (FRA), Nicolas Danos (FRA), Cyril Gringore (FRA)
Četvrti sudac: François Letexier (FRA)
3
Slovačka
1
1Dominik Livaković1Martin Dúbravka
79'
10Luka Modrić2Peter Pekarík
4Ivan Perišić
74'
81'
17Marek Hamsik
18Ante Rebić
43'
54'
20Robert Mak
23'
66'
11Marcelo Brozović19Juraj Kucka
79'
16Tin Jedvaj10Albert Rusnak
63'
5Dino Perić14Milan Škriniar
6Duje Ćaleta-Car
13'
22Stanislav Lobotka
20Bruno Petković
60'
3Denis Vavro
13Nikola Vlašić
56'
75'
9Róbert Boženík
32'
72'
3Borna Barišić16David Hancko
12Lovre Kalinić12Marek Rodák
23Simon Sluga23Dominik Greif
19Milan Badelj21Michal Duris
72'
14Mile Škorić6Jan Gregus
8Mateo Kovačić
75'
11Matus Bero
9Mislav Oršić
81'
5Ľubomír Šatka
15Mario Pašalić13Patrik Hrosovsky
79'
7Josip Brekalo
54'
8Ondrej Duda
22Karlo Bartolec7Lukáš Haraslín
63'
17Marko Rog15Nikolas Špalek
21Josip Juranović18Samuel Mráz
2Dario Melnjak4Martin Valjent
Zlatko DalićPavel Hapal

Aktualni svjetski doprvaci u subotu u Rijeci dočekuju Slovačku, u posljednjem kvalifikacijskom ogledu na putu prema Europskom prvenstvu 2020. godine.

Hrvatska - Slovačka
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E
16. studenoga 2019., 20:45
Stadion HNK Rijeka, Rijeka

U dosadašnjih sedam nastupa u kvalifikacijskoj Skupini E za odlazak na europsku smotru sljedećeg ljeta Vatreni su ubilježili četiri pobjede, dva neriješena rezultata i jedan poraz te im u zadnjoj utakmici, na Rujevici protiv Slovačke, treba još jedan bod za potvrdu željenog plasmana.

Hrvatska je, naime, vodeća u skupini s dva boda ispred Mađarske, te četiri boda ispred Slovačke, koja ima i utakmicu manje. Šansu za plasman na Europsko prvenstvo ima i Wales, s osam osvojenih bodova u šest utakmica.

"Rekao sam igračima da igraju opušteno, pritisak ih ne smije poremetiti. Moramo se postaviti kao favoriti, uživati u utakmici i osigurati plasman na Europsko prvenstvo. Očekujem maksimalan angažman, bez obzira na vrijeme i situaciju", objasnio je izbornik Zlatko Dalić.

Rujanski susret Slovačke i Hrvatske u Trnavi ostao je svim hrvatskim navijačima u vrlo lijepom sjećanju, s obzirom da su Vatreni pružili jednu od svojih najboljih predstava te uvjerljivo pobijedili rezultatom 4:0. Međutim, u hrvatskom taboru pozivaju na oprez, svjesni da se ne živi od stare slave.

"Svaka je utakmica priča za sebe. Možemo izvući mnogo pozitivnih stvari iz te utakmice, gledali smo je u pripremi ovog susreta. Mi ne znamo igrati na rezultat i braniti se, mi se želimo nadigravati, napadačkim pristupom. Vjerujem da ćemo odigrati veliku utakmicu i da će nas publika nositi do željenog rezultata", naglasio je kapetan Luka Modrić.

Slovačka na svom kontu ima još i dvije pobjede nad Mađarskom (2:0, 2:1), jednu nad Azerbajdžanom (5:1) te poraz i remi s Walesom (0:1, 1:1).

Zbog žutih kartona, pravo nastupa protiv Slovačke nema prvi stoperski par, Domagoj Vida i Dejan Lovren, dok zbog ozljeda sraz u Rijeci moraju propustiti Ivan Rakitić, Andrej Kramarić i Matej Mitrović

Utakmica Hrvatske i Slovačke počinje u 20:45 sati, a pravdu će dijeliti sudačka trojka iz Francuske na čelu s Clementom Turpinom. U ranijem se terminu sastaju Azerbajdžan i Wales, dok u zadnjem kolu, 19. studenoga, igraju Wales - Mađarska i Slovačka - Azerbajdžan.