Francuske, Hrvatska
bez polufinala

21.06.2019.
Minimalna pobjeda Francuske, Hrvatska bez polufinala

Mladi Vatreni nisu uspjeli osvojiti prve bodove na Europskom prvenstvu u Italiji i San Marinu: nakon Rumunjske, bolja je bila i Francuska.

U-21: FRANCUSKA - HRVATSKA 1:0 (1:0)
Europsko prvenstvo U-21, Skupina C.
Stadion San Marino, Serravalle.

Sudac: S. Gozubuyuk (Nizozemska)

Strijelci: 1:0 - Dembele (8')

Žuti kartoni: Jakoliš (22'), Kulenović (90+1')

Francuska: Bernardoni, Sarr, Upamecano, Konate, Dagba, Ikone, Tousart, Reine-Adelaide (73' Guendouzi), Thuram (65' Del Castillo), Ntcham (66' Aouar), Dembele. Izbornik: S. Ripoll.

Hrvatska: Posavec, Sosa, Katić, Uremović, Borevković, Vlašić, Šunjić, Moro, Murić (63' Brekalo), Ivanušec (86' Halilović), Jakoliš (56' Kulenović). Izbornik: N. Gračan.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je drugi poraz na europskoj smotri. Nakon sraza s Rumunjskom (1:4), Francuska je - također u San Marinu - ubilježila minimalnu pobjedu.

Ključni se trenutak utakmice dogodio već u osmoj minuti, kada je Reine-Adelaide ubacio, a Dembele nakon odličnog skoka glavom poslao loptu u mrežu za, pokazat će se, konačnih 1:0.

Francuska je u prvom dijelu zaprijetila i preko Ntchama te još jednom Dembelea, iz slobodnog udarca, a najbolju je priliku Hrvatske propustio Jakoliš, koji je u 33. minuti pucao tik pred vratnice nakon odličnog Vlašićevog proigravanja.

Sredinom drugog poluvremena, uz ulaske Kulenovića i oporavljenog Brekala, Gračanovi su izabranici uspjeli češće dolaziti pred francuski kazneni prostor, a u 69. minuti upravo je Kulenović došao najbliže izjednačenju - pogodio je vratnicu.

Ipak, u završnim minutama mogao je i Dembele do svog drugog pogotka, a Francuska je ubrzo mogla početi slaviti svoju drugu pobjedu na Europskom prvenstvu.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine C Rumunjska je u vrlo uzbudljivoj završnici pobijedila Englesku 4:2 te vodi na tablici, a u posljednjem se kolu Hrvatska sastaje s Engleskom. Susret je na rasporedu u ponedjeljak, 24. lipnja, također u San Marinu.

EP U-21, Skupina C:
1. Rumunjska 6
2. Francuska 6
3. Engleska 0
4. Hrvatska 0

21.06.2019., San Marino Stadium, Serravalle. Gledatelja: 3416
Suci: Serdar Gozubuyuk (NED), Charles Schaap (NED), Jan de Vries (NED)
Četvrti sudac: Tobias Stieler (GER)
Francuska
1
0
23Paul Bernardoni12Josip Posavec
21Olivier Ntcham
65'
18Robert Murić
63'
9Moussa Dembele
8'
4Ivan Šunjić
20Marcus Thuram
65'
8Nikola Vlašić
12Nanitamo Ikone3Borna Sosa
22Jeff Reine-Adélaide
73'
20Nikola Moro
5Dayot Upamecano16Toni Borevković
6Lucas Tousart11Luka Ivanušec
86'
4Ibrahima Konaté5Nikola Katić
15Malang Sarr9Marin Jakoliš
22'
56'
13Colin Dagba2Filip Uremović
16Maxence Prevot1Ivo Grbić
1Gautier Larsonneur23Adrian Šemper
3Fodé Ballo Toure10Alen Halilović
86'
8Houssem Aouar
65'
7Josip Brekalo
63'
7Romain Del Castillo
65'
6Filip Benković
2Kelvin Amian Adou15Branimir Kalaica
17Moussa Niakhate17Toma Bašić
18Ibrahima Sissoko22Marijan Čabraja
11Jean Philippe Mateta19Sandro Kulenović
90'+1'
56'
10Matteo Guendouzi
73'
13Lovro Majer
19Anthony Caci21Domagoj Bradarić
14Kristijan Bistrović
(-)Gračan Nenad

Izbornik mladih Vatrenih Nenad Gračan najavio je sutrašnju utakmicu s Francuskom u Skupini C Europskog prvenstva.

Francuzi snažni unatoč problemu

"Žao mi je što se Jonathan Bamba ozbiljno ozlijedio i što je za njega prvenstvo završeno. Kao igrač, i ja sam se slično ozlijedio i želim mu što brži oporavak. No, Francuzi imaju zaista široku bazu igrača i nama je najvažnije usredotočiti se na njihovu igru. Sigurno će ga zamijeniti netko sličnih karakteristika, imaju sjajne pojedince"

Hrvatska može parirati

"U dvoboju s Engleskom vidjeli smo dobru Francusku, ali smo vidjeli i da se možemo nositi s njihovom kvalitetom. Moramo im biti blizu u bloku, zatvarati im koridore i bočne pozicije, gdje su najopasniji. Sa sličnom su momčadi nastupili u našoj međusobnoj prijateljskoj utakmici i dobro ih poznajemo. Ipak, svaka utakmica nosi nešto svoje"