raspucane Hrvatske,
hat-trick Mandžukića

06.10.2016.
Šest pogodaka raspucane Hrvatske, hat-trick Mandžukića

Hrvatska nogometna reprezentacija u drugom je kvalifikacijskom nastupu za odlazak na SP u Rusiju 2018. godine gostovala u albanskom Skadru kod Kosova i uz izvrsno učinkovitu partiju osvojila sva tri boda.

KOSOVO - HRVATSKA 0:6 (0:3)
Kvalifikacije za SP 2018., Skupina I
Stadion Loro Borici, Skadar, Albanija.

Sudac: D. Fernandez Borbalan (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Mandžukić (6'), 0:2 - Mandžukić (24'), 0:3 - Mandžukić (35'), 0:4 - Mitrović (68'), 0:5 - Perišić (83'), 0:6 - N. Kalinić (90+2')

Žuti kartoni: B. Berisha (18')

Kosovo: Ujkani, Perdedaj, Pnishi, Pepa, Paqarada, Kryeziu, V. Berisha, Rashica, Zeneli (od 77' Shala), B. Berisha (od 58' Halimi), Celina (od 68' Bunjaku). Izbornik: A. Bunjaku.

Hrvatska: Subašić, Pivarić, Vida, Ćorluka (od 46' Mitrović), Vrsaljko, Badelj, Kovačić, Brozović, Perišić, Kramarić (od 71' Rog), Mandžukić (od 59' N. Kalinić). Izbornik: A. Čačić.

Hrvatska je kvalifikacije otvorila maksimirskim remijem protiv Turaka (1:1), a prvu je pobjedu unatoč izostancima Modrića, Rakitića, Lovrena i Pjace ubilježila u četvrtak, nadjačavši momčad Kosova.

Do vodstva su Vatreni stigli već u šestoj minuti dvoboja, kada je Kramarić proigrao Mandžukića, a Juventusov napadač ne griješi pred Ujkanijem. Igrala se 24. minuta kada je Mandžukić udvostručio hrvatsku prednost, pogotkom ramenom na ubačaj Perišića s lijeve strane.

Deset minuta prije odlaska na odmor, Mandžukić je upotpunio svoj hat-trick, glavom na centaršut Vrsaljka s desne strane. Mandžukić je u prvom dijelu imao još dvije izgledne šanse, a pri kraju se s dvije dobre intervencije istaknuo i vratar Subašić te je Hrvatska u nastavak ušla s tri gola prednosti.

Četvrti je pogodak Vatrenih bio djelo mladog braniča Mitrovića, koji je na poluvremenu zamijenio Ćorluku, nakon asistencije Brozovića i dobre reakcije na drugoj vratnici.

Na 5:0 povisio je Perišić mirnom završnicom poslije Brozovićevog dubinskog proigravanja, da bi konačnih 6:0 postavio N. Kalinić preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u zadnjoj sekundi utakmice, uz lijep okret i asistenciju Kovačića.

Izabranici Ante Čačića u petak putuju u Tampere, gdje ih u nedjelju očekuje treći kvalifikacijski dvoboj, protiv domaćina Finske.

Finska je u drugom kolu poražena kod Islanda 3:2, premda je vodila 2:1, dok su Turska i Ukrajina nakon ukrajinskog vodstva 2:0 odigrale neriješenih 2:2.

06.10.2016., , Skadar. Gledatelja: 14612
Suci: Fernandez Borbalan David (ESP), Cabanero Martinez Raul (ESP), Alonso Fernandez Roberto (ESP)
Četvrti sudac: Clos Gomez Carlos (ESP)
Kosovo
0
6
1Ujkani Samir23Danijel Subašić
2Perdedaj Fanol9Andrej Kramarić
71'
4Pnishi Alban8Mateo Kovačić
6Pepa Avni5Vedran Ćorluka
46'
7Rashica Milot2Šime Vrsaljko
9Celina Bersant
68'
4Ivan Perišić
83'
14Berisha Valon19Milan Badelj
15Zeneli Arber
77'
17Mario Mandžukić
6'
24'
35'
59'
19Paqarada Leart21Domagoj Vida
20Kryeziu Hekuran11Marcelo Brozović
23Berisha Bernard
18'
58'
22Josip Pivarić
12Nurković Adis12Lovre Kalinić
16Hajdini Bledar1Ivan Vargić
8Halimi Besar
58'
13Tin Jedvaj
10Bunjaku Albert
68'
3Ivan Strinić
11Shala Herolind
77'
14Duje Čop
3Sulejmani Valmir16Nikola Kalinić
90'+2'
59'
5Kabashi Labinot6Matej Mitrović
68'
46'
13Rrahmani Amir15Marko Rog
71'
17Meha Alban7Domagoj Antolić
18Muriqi Vedat
21Zejnulahu Eroll
22Bytyqi Sinan
Albert BunjakuAnte Čačić

U svom drugom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. godine, hrvatska nogometna reprezentacija gostuje u albanskom Skadru kod reprezentacije Kosova.

Kosovo - Hrvatska
Kvalifikacije za SP 2018., Skupina I.
6. listopada 2016., 20:45

Nakon uvodnih rujanskih 1:1 s Turskom na Maksimiru, izabranici Ante Čačića put prema Rusiji nastavljaju listopadskim gostovanjima kod Kosova i Finske, a susret s Kosovom u albanskom Skadru bit će ujedno i prvi službeni domaći ogled kosovske selekcije.

"Moramo opravdati ulogu favorita protiv vrlo motiviranog domaćina. Kosovo će igrati posebno nadahnuto, dat će svoj maksimum i trebat će nam 90 minuta velikog angažmana da bismo uspjeli prezentirati kvalitetu", sažeo je hrvatski izbornik Čačić.

Za Vatrene u Skadru neće moći nastupiti ozlijeđeni kapetan Luka Modrić, dokapetan Ivan Rakitić, branič Dejan Lovren i ofenzivac Marko Pjaca, a kapetansku će vrpcu preuzeti Vedran Ćorluka.

"Bez obzira na izostanke, očekujem ambicioznu Hrvatsku. Imamo imperativ pobjede i tražit ćemo pozitivan rezultat od prve minute. Pokazali smo da svakog igrača možemo nadomjestiti i ovo je prilika za one koji možda manje igraju, da pokažu što znaju i da su budućnost našeg nogometa", poručio je iskusni branič.

U svom prvom kvalifikacijskom nastupu, Kosovo je remiziralo kod Finske 1:1, a istim je rezultatom završen i okršaj Ukrajine i Islanda. U četvrtak u istom terminu s Kosovom i Hrvatskom igraju još Island - Finska te Turska - Ukrajina.

Pravdu će u Skadru dijeliti španjolski suci na čelu s Davidom Fernandezom Borbalanom, a stadion je rasprodan.

Nakon gostovanja kod Kosova, Hrvatska odmah u petak leti u finski Tampere, gdje će igrati u nedjelju, 9. listopada.