U svom sedmom nastupu u kvalifikacijama za svjetsku smotru u Rusiji, Hrvatska je na Maksimiru dočekala reprezentaciju Kosova te u nedjelju uspješno dovršila susret započet u subotu.

Strijelci: 1:0 - Vida (74')

Žuti kartoni: Muriqi (65'), Vojvoda (83'), Pivarić (90')

Hrvatska: Subašić, Pivarić, Lovren, Vida, Vrsaljko, Modrić, Kovačić (od 55' Badelj), Rakitić (od 55' Kramarić), Brozović (od 73' N. Kalinić), Perišić, Mandžukić. Izbornik: A. Čačić.

Kosovo: Ujkani, Vojvoda, Rrahmani, Jashanica, Kololli (od 71' Paqarada), Alushi, Rashica, Berisha, Kryeziu, Zeneli (od 79' Nuhiu), Muriqi (od 67' Fejzullahu). Izbornik: A. Bunjaki.

Nakon uvjerljivih 6:0 u Skadru prošlog listopada, Vatreni su u Zagrebu dvoboj protiv Kosova odradili kroz dva dana - nakon subotnjeg prekida zbog kiše i natopljenog terena, a za tri boda ovoga im je puta dostatan bio jedan pogodak.

Trenutak odluke zbio se u 74. minuti, kada je kapetan Modrić ubacio iz slobodnog udarca, a Vida bio najviši u skoku i glavom zatresao gostujuću mrežu.

U subotnjih dvadesetak minuta vrata Kosova pokušali su ugroziti Perišić, Vrsaljko i Brozović, a u preostalom dijelu prvog poluvremena najbliže su pogotku bili ponovno Perišić te Mandžukić i Modrić. S druge su strane zaprijetili Muriqi i Zeneli, a vratari nisu imali previše posla.

Perišić se još jednom okušao i na početku nastavka, ali je njegov udarac prošao tik pored vratnice. Uzvratio je Berisha, a pojačani pritisak Hrvatske rezultirao je novim udarcima, Brozovića i Pivarića.

Po postignutom pogotku, Hrvatska je sačuvala svoje vodstvo uz još nekoliko opasnih dolazaka pred Ujkanija, te ostala na čelu Skupine I i napravila novi korak prema željenom cilju, plasmanu na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

U preostalim ogledima sedmog kola Skupine I Finska je kod kuće svladala Island 1:0, dok je Ukrajina pred svojim navijačima nadjačala Tursku 2:0. Vatreni već u ponedjeljak putuju za Eskisehir, gdje će u utorak navečer gostovati kod Turske.

03.09.2017., Stadion Maksimir, Zagreb. Gledatelja: 6839
Suci: Stefan Johannesson (SWE), Fredrik Nilsson (SWE), Mehmet Culum (SWE)
7Ivan Rakitić
55'
6Hekuran Kryeziu
10Luka Modrić7Milot Rashica
8Mateo Kovačić
55'
10Arber Zeneli
79'
6Dejan Lovren13Amir Rrahmani
22Josip Pivarić
90'
14Valon Berisha
4Ivan Perišić15Mergim Vojvoda
83'
17Mario Mandžukić17Benjamin Kololli
70'
21Domagoj Vida
74'
18Vedat Muriqi
65'
67'
11Marcelo Brozović
72'
22Bajram Jashanica
1Dominik Livaković12Adis Nurković
12Lovre Kalinić16Bledar Hajdini
18Filip Bradarić9Erton Fejzullahu
67'
5Matej Mitrović19Leart Paqarada
70'
20Mario Pašalić21Atdhe Nuhiu
79'
19Milan Badelj
55'
2Lirim Kastrati
14Duje Čop3Besar Musolli
16Nikola Kalinić
72'
8Besar Halimi
15Marko Rog11Donis Avdijaj
9Andrej Kramarić
55'
20Ardin Dallku
3Borna Barišić
13Zoran Nižić
Ante ČačićAlbert Bunjaki

Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu na Maksimiru po prvi puta dočekuje goste iz nacionalne selekcije Kosova.

Hrvatska - Kosovo
2. rujna 2017., 20:45
Ulaznice

Nakon ljetne stanke, na početku nove sezone slijedi i završnica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, a vodeće Vatrene očekuju još četiri utakmice u Skupini I.

Prva od njih bit će odigrana u subotu navečer na zagrebačkom stadionu u Maksimiru, a s druge strane terena stajat će debitant u kvalifikacijama, reprezentacija Kosova.

Susret istih suparnika u albanskom Skadru prošlog listopada završio je uvjerljivom pobjedom Hrvatske (6:0) uz hat-trick Marija Mandžukića, no u taboru hrvatske reprezentacije svjesni su kako to ne garantira "lak zalogaj".

"Nemojmo se zavaravati i očekivati sličan rezultat kao u prvom susretu s njima. Ključno je pobijediti i samopouzdano nastaviti kvalifikacije", poručio je kapetan Luka Modrić.

Hrvatska će nastupiti bez ozlijeđenih Vedrana Ćorluke, Tina Jedvaja i Marka Pjace, a izbornik Ante Čačić zna na što treba posebno pripaziti:

"Kosovo je ušlo u ritam natjecanja, bolje se poznaju, i takve nove momčadi teže igraju kod kuće, a lakše u gostima. Bit će borbeni, angažirani, vrlo brzi prema naprijed. Ovu utakmicu doživljavam kao eliminacijsku, popravka više nema".

Pravdu će dijeliti švedski sudac Stefan Johannesson.

Tri dana poslije susreta s Kosovom, Hrvatska će gostovati u Eskisehiru kod Turske, a početkom listopada slijede još domaći ogled s Fincima i gostovanje kod Ukrajine.

U preostalim susretima sedmog kola Skupine I Finska dočekuje drugoplasirani Island, a Turska gostuje u Ukrajini.