ostavio Hrvatsku
praznih ruku

05.09.2017.
Jedan pogodak Turske ostavio Hrvatsku praznih ruku

U svom osmom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji Vatreni su doživjeli drugi poraz - uspješnija je bila Turska.

TURSKA - HRVATSKA 1:0 (0:0)
Kvalifikacije za SP 2018., Skupina I.
Stadion Eskisehir Yeni Atatürk, Eskisehir.

Sudac: V. Kassai (Mađarska)

Strijelci: 1:0 - Tosun (75')

Žuti kartoni: Tosun (9'), Calhanoglu (39'), N. Kalinić (45'), Perišić (66'), Badelj (90+2'), Brozović (90+4')

Turska: Babacan, Erkin, Topal, Soyüncü, Ayhan, Özyakup, Sahin (od 87' Yokuslu), Turan (od 70' Mor), Calhanoglu, Tosun, Yilmaz (od 82' Tufan). Izbornik: M. Lucescu.

Hrvatska: Subašić, Pivarić, Lovren, Vida, Vrsaljko (od 84' Čop), Modrić, Badelj, Brozović, Kovačić (od 71' Kramarić), Perišić, N. Kalinić (od 62' Mandžukić). Izbornik: A. Čačić.

Dva dana nakon susreta s Kosovom u Zagrebu i minimalne pobjede, Hrvatska je u utorak istim rezultatom poražena na gostovanju kod Turske.

Početak susreta obilovao je zanimljivostima. Već u petoj minuti Kovačića je u vrlo izglednoj poziciji zaustavio Babacan, a u desetoj minuti Modrićev je ubačaj iz prekida nakon dva dodira završio na vratnici.

Odmah potom uzvratio je Tosun promašajem iz blizine, a do kraja poluvremena Hrvatska je u nekoliko navrata stegla obruč oko domaćeg šesnaesterca, no nije realizirala obećavajuće pozicije.

Uvodne minute drugog poluvremena donijele su nove šanse za Hrvatsku: Lovren i Perišić pucali su glavom, a Perišić je imao sjajnu prigodu u 57. minuti, no lopta je otišla pored vratnice. S druge strane, Subašiću su prijetili Ayhan i Yilmaz.

Dobar je udarac ubilježio i Brozović u 74. minuti, no uskoro je Turska odgovorila - pogotkom. Özyakup je pucao, Subašić odbio loptu, a Tosun je pospremio u mrežu i, pokazalo se, osigurao domaćinu pobjedu.

Istovremeno, Island je kod kuće pobijedio Ukrajinu 2:0, dok je Finska slavila kod Kosova 1:0. Hrvatska će kvalifikacije nastaviti osječkim srazom s Finskom 6. listopada, dok u zadnjem kolu gostuje kod Ukrajine 9. listopada.

05.09.2017., Eskişehir Yeni Stadyumu, Eskişehir. Gledatelja: 28600
Suci: Viktor Kassai (HUN), Vencel Toth (HUN), Gyorgy Ring (HUN)
Četvrti sudac: Adam Farkas (HUN)
Turska
1
0
1Volkan Babacan23Danijel Subašić
9Cenk Tosun
9'
75'
10Luka Modrić
10Arda Turan
70'
8Mateo Kovačić
70'
11Hakan Calhanoglu
39'
2Šime Vrsaljko
84'
13Caglar Soyuncu6Dejan Lovren
14Oguzhan Ozyakup22Josip Pivarić
15Mehmet Topal4Ivan Perišić
66'
17Burak Yilmaz
82'
19Milan Badelj
90'+2'
18Caner Erkin21Domagoj Vida
20Nuri Sahin
87'
11Marcelo Brozović
90'+4'
22Kaan Ayhan16Nikola Kalinić
45'
62'
12Cenk Gonen1Dominik Livaković
23Serkan Kirintili12Lovre Kalinić
6Ozan Tufan
82'
18Filip Bradarić
7Okay Yokuslu
87'
9Andrej Kramarić
70'
21Emre Mor
70'
5Matej Mitrović
2Sener Ozbayrakli20Mario Pašalić
3Ismail Koybasi7Ivan Santini
4Omer Toprak17Mario Mandžukić
62'
5Emre Belozoglu14Duje Čop
84'
8Selcuk Inan15Marko Rog
16Cengiz Under3Borna Barišić
19Yunus Malli13Zoran Nižić
Mircea LucescuAnte Čačić

Po završetku dvodnevnog okršaja s Kosovom u Zagrebu, Vatrene čeka i "vatreno" gostovanje kod Turske u Eskisehiru.

Turska - Hrvatska
5. rujna 2017., 20:45
Stadion Eskisehir Atatürk, Eskisehir.

Tek nešto više od 48 sati nakon minimalne pobjede nad Kosovom, izborene pogotkom Domagoja Vide u 74. minuti, hrvatska nogometna reprezentacija krenut će u novi boj na putu prema Svjetskom prvenstvu u Rusiji iduće godine.

Raspored Skupine I izabranicima Ante Čačića donosi dobrog poznanika, Tursku, reprezentaciju s kojom su Vatreni nakon osamostaljenja snage odmjeravali već osam puta. U tri je navrata pobijedila Hrvatska - uključujući i premijerni sraz 1996. godine u Nottinghamu - četiri je puta bilo neriješeno, a Turska je slavila jednom, u četvrtfinalu Europskog prvenstva, bečke večeri koje se hrvatski navijači ne vole prisjećati.

Posljednji ogled Hrvatske i Turske zbio se proteklog rujna, na otvaranju aktualnog kvalifikacijskog ciklusa, a unatoč brojnim prigodama Vatrenih i nekolicine udaraca u okvir gola, gosti su s Maksimira odnijeli bod (1:1). Precizni su bili Rakitić iz kaznenog udarca i Calhanoglu iz skrenutog slobodnog udarca.

"Hrvatska i Turska dobro se poznaju, znamo gdje prijete najveće opasnosti i što treba pokušati limitirati. Turska će učiniti sve ne bi li se približila barem drugoj poziciji. Hrvatska će nastojati, kao i protiv svih suparnika, doći do dobrog rezultata", poručio je izbornik Čačić uoči utakmice.

O početnoj će jedanaestorici odlučiti na sam dan utakmice, a na raspolaganju neće imati Barceloninog veznjaka Ivana Rakitića, koji je protiv Kosova zadobio lakšu ozljedu stražnje lože. Turcima će pak nedostajati također ozlijeđeni Gökhan Gönül.

Turska je u subotu poražena u Ukrajini 2:0, a hrvatski reprezentativci zbit će redove te unatoč umoru nakon dvodnevnog sraza s Kosovom ponovno dati sve od sebe.

"Sigurno nije lako igrati dvije utakmice u razmaku samo dva dana, ali znamo što nam ta utakmica znači. Spremni smo, nitko nije umoran, dat ćemo maksimum i idemo na pobjedu, kako bismo što ranije osigurali plasman u Rusiju", jasan je bio Ivan Perišić.

Pravdu će dijeliti mađarski suci na čelu s Viktorom Kassaijem.

U utorak navečer, u istom terminu, sastaju se još Island i Ukrajina te Kosovo i Finska. Posljednje dvije utakmice grupne faze kvalifikacija na rasporedu su 6. i 9. listopada.