Španjolskoj, vratila
se na vrh

24.03.2016.
Hrvatska U-21 slavila u Španjolskoj, vratila se na vrh

Izabranici Nenada Gračana na najbolji su način uzvratili Španjolcima za poraz u Rijeci u studenome. S tri su boda iz Burgosa ponovno zasjeli na čelnu poziciju.

U-21: ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 0:3 (0:2)
Kvalifikacije za EP, Skupina 6.
Estadio El Plantio, Burgos.

Sudac: C. Pawson (Engleska)

Strijelci: 0:1 - Ćaleta-Car (36'), 0:2 - Perica (42'), 0:3 - Perica (48')

Žuti kartoni: Perica (33'), Asensio (45+1'), Ćaleta-Car (75'), Niguez (78') Perić (89')

Španjolska: Arrizabalaga, Bellerin, Jonny, Duarte (od 67' Castro), Marin, Niguez, Asensio, Torres, Ceballos (od 54' Pedraza), Delofeu, El Haddadi. Izbornik: A. Celades.

Hrvatska: Livaković, Jedvaj, Ćaleta-Car, Perić, Milić, Pavičić (od 86' Capan), Krovinović Ćorić (od 90+4' Fiolić), Rog, Tudor, Perica (od 73' Kolar). Izbornik: N. Gračan.

U svom šestom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo U-21 iduće godine, hrvatski su mladići upisali petu pobjedu, posebno vrijednu s obzirom da je ostvarena na terenu najvećeg konkurenta za prvo mjesto, Španjolske.

Bez nekolicine ozlijeđenih i kartoniranih igrača, Hrvatska je povela u 36. minuti dvoboja, kada je Ćorić ubacio iz kornera, a Ćaleta-Car glavom proslijedio loptu pod španjolsku prečku. Samo šest minuta kasnije, Ćorić je proigrao Pericu, koji šalje loptu ispod Arrizabalage za vodstvo 2:0.

S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a već na početku drugog dijela Arrizabalaga je pogriješio ispred svog kaznenog prostora i Perica mu je ukrao loptu i mirno zabio za visokih 3:0.

Španjolci su do kraja utakmice pokušavali postići barem počasni pogodak, no nisu mogli pronaći put kroz hrvatsku obranu i pored vratara Livakovića.

Hrvatska U-21 kvalifikacije nastavlja već u ponedjeljak, 28. ožujka, domaćom utakmicom protiv Estonije u Zaprešiću.

24.03.2016., ,
Suci: Pawson Craig Leigh (ENG), Bennett Simon Peter (ENG), Betts Lee (ENG)
4Jonny5Duje Ćaleta-Car
36'
75'
5Rubén Duarte
67'
6Dino Perić
89'
6Saúl Níguez
78'
8Marko Rog
7Gerard Deulofeu9Ante Ćorić
90'+4'
8Dani Ceballos
54'
10Domagoj Pavičić
86'
9Munir El Haddadi16Filip Krovinović
10Óliver Torres17Fran Tudor
11Marco Asensio
45'+1'
19Stipe Perica
33'
42'
48'
73'
13Pau12Marko Marić
12Javi Manquillo7Ivan Fiolić
90'+4'
14Aritz Elustondo11Marko Kolar
73'
15Víctor Camarasa13Petar Bočkaj
16Pablo Fornals14Luka Capan
89'
86'
17Alfonso Pedraza
54'
15Petar Brlek
18Castro
67'
18Karlo Bartolec
Albert Celades ((ESP))Nenad Gračan

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u četvrtak će u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo gostovati kod vodeće momčadi skupine, Španjolske.

Hrvatska U-21, pod vodstvom izbornika Nenada Gračana, otvorila je svoj nastup u kvalifikacijskoj skupini za odlazak na EP s četiri pobjede u četiri utakmice, da bi u petom nastupu, u studenome u Rijeci, bila poražena od Španjolske (2:3).

Upravo protiv Španjolske i nastavlja svoju borbu za mjesto na završnom turniru u Poljskoj, a gostujući je ogled na rasporedu u četvrtak u Burgosu, s početkom u 18:00 sati.

"Pred nama je zahtjevna utakmica u Burgosu. Španjolska je pokazala svoju snagu u europskim kvalifikacijama, ima širok izbor igrača koji su stalno na okupu te izbornika koji koristi igrače s kontinuitetom nastupa. Oni nemaju problema po tom pitanju. No, smatram da i mi imamo momčad koja može odgovoriti izazovu te ćemo pokušati napraviti sve da ostvarimo pozitivan rezultat", najavio je izbornik Gračan.

S popisa kandidata zbog ozljede je otpao Mario Pašalić, a umjesto njega pozvan je Petar Brlek. Alen Halilović zbog žutih kartona ne bi imao pravo nastupa te je priključen seniorskoj reprezentaciji za dvoboje s Izraelom i Mađarskom.

Nakon gostovanja u Španjolskoj, Hrvatska U-21 vraća se u domovinu, gdje će u ponedjeljak, 28. ožujka, igrati u Zaprešiću protiv Estonije s početkom u 18:00 sati.