U-21

28.03.2016.
Pavičić i Perica za novu pobjedu Hrvatske U-21
  • Najava

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ubilježila je još jednu pobjedu u borbi za plasman na Europsko prvenstvo.

U-21: HRVATSKA - ESTONIJA 2:1 (2:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina 6.
Stadion ŠRC Zaprešić, Zaprešić.

Sudac: D. Massias (Cipar)

Strijelci: 1:0 - Pavičić (5'), 2:0 - Perica (42'), 2:1 - Kirss (53')

Žuti kartoni: Kolar (90+1')

Hrvatska: Livaković, Jedvaj (od 37' Bartolec), Milić (od 46' Fiolić), Ćaleta-Car, Perić, Rog, Ćorić, Pavičić, Krovinović, Tudor, Perica (od 89' Kolar). Izbornik: N. Gračan.

Estonija: Vaikla, Ojamaa, Kuusk, Aloe, Kokla, Marin (od 86' Listmann), Kirss (od 67' Jarva), Liivak (od 87' Kauber), Saliste, Vihmann, Ainsalu. Izbornik: M. Reim.

Nakon velike, izrazito vrijedne pobjede u Španjolskoj, mladi su Vatreni kao vodeća momčad skupine dočekali Estoniju u Zaprešiću te osvojili nova tri boda u borbi za EP.

Hrvatska U-21 povela je već u petoj minuti, kada se kapetan Pavičić probio na dvadesetak metara od gola i precizno pucao u donji kut estonskog vratara Vaikle.

Na drugi se pogodak Hrvatske čekalo do kraja prvog dijela, kada je suđen kazneni udarac za domaće. Perica je pucao, Vaikla je pogodio stranu i obranio, ali Perica je bio prvi na odbijenoj lopti i zabio za 2:0.

Estonija je smanjila rezultat u 53. minuti, kada je Kirss ušao u šesnaesterac i pucao, a lopta je na putu prema golu promijenila smjer i matirala Livakovića. Ipak, Hrvatska je svoj pogodak prednosti sačuvala do kraja susreta te uoči nastavka kvalifikacija drži vrh tablice s 18 osvojenih bodova.

28.03.2016., Ivan Laljak - Ivić, Zaprešić
Suci: Masias Demetrios (CYP), Georgiou Charalambos (CYP), Ioannou Athinodoros (CYP)
Četvrti sudac: Anastasiou Ioannis (CYP)
2
Estonija
1
1Dominik Livaković12Andreas Vaikla
2Tin Jedvaj
37'
2Hindrek Ojamaa
3Antonio Milić
46'
3Märten Kuusk
5Duje Ćaleta-Car5Kevin Aloe
6Dino Perić6Jan Kokla
8Marko Rog7Pavel Marin
87'
9Ante Ćorić9Robert Kirss
53'
67'
10Domagoj Pavičić
5'
10Frank Liivak
87'
16Filip Krovinović11Joseph Saliste
40'
17Fran Tudor21Madis Vihmann
19Stipe Perica
41'
89'
22Mihkel Ainsalu
23Josip Posavec1Richard Aland
7Ivan Fiolić
46'
4Vladimir Avilov
11Marko Kolar
90'+1'
89'
8Martin Mägi
13Petar Bočkaj14Andre Järva
67'
14Luka Capan15Kevin Kauber
87'
15Petar Brlek16Erik Listmann
87'
18Karlo Bartolec
37'
17Andre Paju
Nenad GračanMartin Reim ((EST))

Hrvatska U-21 na vodećem mjestu svoje kvalifikacijske skupine dočekuje susret s Estonijom u Zaprešiću.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija pod vodstvom Nenada Gračana u četvrtak je na najbolji način uzvratila Španjolcima za poraz u Rijeci te slavljem u Burgosu (3:0) ponovno zasjela na prvo mjesto Skupine 6 kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

"Igrači su zaista pokazali svoju kvalitetu i odgovornost prema dresu koji nose. Bili su vrlo ozbiljni i na kraju smo zasluženo pobijedili ovako visokim rezultatom", poručio je izbornik.

Taj veliki uspjeh, ostvaren uz dva pogotka Perice i jedan Ćaleta-Cara, mladi Vatreni u ponedjeljak žele potvrditi u Zaprešiću, kada im u goste dolazi estonski vršnjaci.

Hrvatska i Estonija sastale su se već u rujnu prošle godine, a Gračanovi izabranici Tartu su napustili sa sva tri boda u džepu. Za pobjedu 4:0 pobrinuli su se dva puta Pašalić te po jednom Milić i Radošević.

Estonci su svoje jedine bodove u skupini zasad osvojili protiv San Marina, remijem kod kuće 0:0 i pobjedom u gostima 2:1, a na gostovanjima kod Švedske i Gruzije poraženi su rezultatima 5:0 i 3:0.

Hrvatska je u dosadašnjim domaćim ogledima u kvalifikacijama pobijedila Gruziju 1:0 u Koprivnici i San Marino 4:0 u Šibeniku, uz riječki poraz od Španjolaca (2:3).

Utakmica Hrvatske i Estonije u Zaprešiću počinje u 18:00 sati, a pravdu će dijeliti ciparski sudac Dimitrios Massias.