zaključila
kvalifikacijski put

10.10.2016.
Hrvatska U-21 zaključila kvalifikacijski put

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nije se uspjela plasirati na završni turnir Europskog prvenstva u Poljskoj iduće godine.

U-21: ŠVEDSKA - HRVATSKA 4:2 (1:1)
Kvalifikacije za EP 2017., Skupina 6.
Trelleborg, Švedska.

Sudac: B. Frankowski (Poljska)

Strijelci: 0:1 - Perica (23'), 1:1 - Wahlqvist (26' - 11m), 2:1 - Olsson (53'), 3:1 - Hallberg (58'), 4:1 - Strandberg (64'), 4:2 - Benković (67')

Žuti kartoni: Elez (25'), Dagerstal (33'), Une Larsson (72'), Asoro (79'), Mišić (79'), Olsson (86')

Crveni kartoni: Asoro (88')

Švedska: Erlandsson, Wahlqvist, Une Larsson, Dagerstal, Konate, Tibbling, Hallberg (od 79' Rakip), Olsson, Tanković, Strandberg, Cibicki (od 66' Asoro). Izbornik: H. Ericson.

Hrvatska: Livaković, Mikanović, Milić, Benković, Elez, Radošević, Vlašić (od 60' Brekalo), Pašalić (od 71' Krovinović), Halilović, Mišić, Perica. Izbornik: N. Gračan.

Reprezentacija Švedske, branitelj naslova europskog prvaka u kategoriji do 21 godine, svladala je u Trelleborgu mlade Vatrene i tako osigurala izravan plasman na europsku smotru najboljih, dok je Hrvatska U-21 zaključila svoj nastup u kvalifikacijama.

Hrvatska je, međutim, nakon Benkovićeve vratnice i izvrsne prilike Eleza glavom povela u 23. minuti zahvaljujući preciznom prizemnom udarcu Perice na odbijenu loptu unutar kaznenog prostora, ali domaćin je izjednačio samo tri minute poslije, kada je s bijele točke precizan bio Wahlqvist.

S tih 1:1 otišlo se na odmor, a već u 48. minuti Cibicki je pogodio okvir Livakovićevog gola. Uslijedile su tri lopte u njegovoj mreži: Olsson je pogodio s ruba šesnaesterca, ubrzo je lijepu akciju Švedske okončao Hallberg, a u 64. minuti u strijelce se upisao i Strandberg.

U 67. Benković je na Halilovićev ubačaj glavom zabio za 4:2, no prilike za povratak Hrvatske U-21 više nije bilo, unatoč isključenju Asora i dobroj prilici Halilovića u samoj završnici.

U drugoj utakmici posljednjeg kola u skupini Španjolska je kod kuće pobijedila Estoniju 5:0 i osvojila drugo mjesto na tablici.