povela, pa izgubila u
Staroj Pazovi

11.12.2013.
Hrvatska U-17 povela, pa izgubila u Staroj Pazovi

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina starosti odigrala je prvu od dvije prijateljske utakmice s vršnjacima iz Srbije.

U-17: SRBIJA - HRVATSKA 4:1 (1:1)
Prijateljska utakmica.
Stara Pazova, Srbija.

Strijelci: 0:1 - Vlašić (18'), 1:1 - Jović (20'), 2:1 - Šaponjić (69'), 3:1 - Šaponjić (73'), 4:1 - Jović (75').

Hrvatska: Gujić, Cerovec, Anočić, Balić, Benković, Kulenović, Vlašić, Bitunjac, Miklić, Ćorić, Čabraja. (Još su igrali: Čeko, Budan, Grubišić, Jurić, Maloku, Mrkonjić, Špoljarić i Vrljičak).

Izabrane vrste Hrvatske i Srbije, za uzrast do 17 godine, dogovorile su dvije prijateljske utakmice u Srbiji, 11. i 13. prosinca 2013. godine.

U prvoj je pobijedio domaćin, premda je Hrvatska povela. U 18. minuti precizan je bio Vlašić, ali Jović je ubrzo poravnao.

U drugom poluvremenu, u 69. i 73. minuti, Šaponjić s dva gola donosi prednost Srbiji, a Jović svojim drugim pogotkom, u 75. minuti, postavlja konačnih 4:1.

U reprezentaciju Hrvatske, pod vodstvom izbornika Luke Pavlovića, pozvani su Anočić (Osijek), Balić (Hajduk), Benković (Dinamo), Bitunjac (Šibenik), Božić (Cibalia), Budan (Rijeka), Cerovec (Dinamo), Čabraja (Dinamo), Čeko (Hajduk), Ćorić (Dinamo), Glasnović (Zagreb), Grubišić (Split), Gujić (Dinamo), Jurić (Hajduk), Kulenović (Dinamo), Ljubić (Hajduk), Maglica (Split), Maloku (Hajduk), Miklić (Dinamo), Mrkonjić (Osijek), Špoljarić (Osijek), Tomiček (Zagreb), Vlašić (Hajduk) i Vrljičak (Hajduk).