Hrvatske U-21,
svladana Moldova

27.03.2018.
Povratak pobjedama Hrvatske U-21, svladana Moldova

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti ugostila je u Velikoj Gorici Moldovu te upisala svoju petu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

U-21: HRVATSKA - MOLDOVA 4:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
ŠRC Velika Gorica, Velika Gorica.

Sudac: J. Järvinen (Finska)

Strijelci: 1:0 - Vlašić (35'), 2:0 - Jakoliš (47'), 3:0 - Vlašić (49'), 4:0 - Karačić (74')

Žuti kartoni: Craciun (19'), Boiciuc (32'), Balić (42'), Prepelita (42')

Hrvatska: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Šimić, Karačić, Balić, Moro (od 13' Fiolić), Vlašić, Halilović (od 77' Ćorić), Brekalo, Jakoliš (od 65' Roguljić). Izbornik: N. Gračan.

Moldova: Cebotari, Marandici, Tiscul, Prepelita, Tibuleac (od 25' Zagaevschii), Dragan (od 76' Svinarenko), Craciun, V. Macritchii, A. Macritchii, Boiciuc, Nicolaescu (od 67' Stina). Izbornik: D. Oprea.

Nakon prvog kvalifikacijskog poraza, doživljenog u petak kod Češke, izabranici Nenada Gračana ugostili su u Velikoj Gorici Moldovu i vratili se osvajanju bodova.

Unatoč ranoj, teškoj ozljedi Mora, kojega je zamijenio Fiolić, Hrvatska U-21 od početka je imala inicijativu, a do vodstva je stigla nakon 35. minuta igre. Tada je iz prekida ubacio kapetan Halilović, a najviši u skoku bio je Vlašić te s desetak metara pogodio gostujuću mrežu.

Sve su dileme oko konačnog raspleta uklonjene već početkom drugog poluvremena. Na novu asistenciju Halilovića, u 47. minuti, Jakoliš je efektno prebacio Cebotarija za 2:0.

Samo dvije minute poslije Brekalo je izveo udarac iz kuta, ponovno je Vlašić pucao glavom, a Cebotari je propustio loptu preko crte i mladi su Vatreni već imali nedostižnih 3:0 u džepu.

Petnaestak minuta prije kraja utakmice glavom je pogodio i Karačić, nakon centaršuta Balića, te stavio "točku na i" (4:0).

U preostaloj današnjoj utakmici Skupine 1 Grčka je ubilježila vrijednu domaću pobjedu protiv Češke (3:0) te zadržala tri boda prednosti ispred Hrvatske, no u nastavku kvalifikacija mora i na gostovanje u Češku. Hrvatska će u rujnu gostovati kod Bjelorusije te u listopadu dočekati Grčku i putovati u San Marino.

27.03.2018., Stadion NK Radnik, Velika Gorica
Suci: Järvinen Jari (FIN), Lamppu Mika (FIN), Nykänen Sami (FIN)
Četvrti sudac: Hämäläinen Kaarlo Oskari (FIN)
4
Moldova
0
12Josip Posavec1Nicolai Cebotari
2Fran Karačić
74'
2Andrei Macriţchii A. Macriţchii
3Borna Sosa3Mihail Tîșcul
4Andrija Balić
42'
4Anatolie Prepeliță
42'
5Duje Ćaleta-Car5Denis Marandici
6Nikola Moro
13'
7Ion Dragan
76'
7Josip Brekalo9Ion Nicolaescu
66'
8Nikola Vlašić
35'
50'
11Alexandru Boiciuc
31'
9Marin Jakoliš
47'
65'
13Valerii Macriţchii V. Macriţchii
10Alen Halilović
76'
14Artur Craciun
19'
15Lorenco Šimić20Corneliu Țîbuleac
25'
1Karlo Letica12Emil Tîmbur
11Ante Ćorić
76'
6Andrei Rusnac
13Petar Mamić8Veaceslav Zagaevschii
25'
14Nikola Katić10Alexandru Bejan
16Ante Roguljić
65'
17Victor Stînă
66'
17Ivan Fiolić
13'
18Cristian Nagornîi
18Filip Uremović19Serghei Svinarenco
76'
Nenad GračanDănuț Oprea ((MDA))

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u utorak igra protiv Moldove, a zbivanja možete pratiti u programu Hrvatske nogometne televizije.

Nakon gostovanja kod Češke u petak, izabranici Nenada Gračana u utorak u 16:30 u Velikoj Gorici dočekuju vršnjake iz Moldove, koje su na početku kvalifikacijskog ciklusa za Europsko prvenstvo u Italiji i San Marinu 2019. godine pobijedili rezultatom 3:0.

Hrvatska U-21 na tablici kvalifikacijske Skupine 1 drži drugo mjesto, tri boda iza vodeće Grčke te tri boda ispred Bjelorusije i Češke, koja ima utakmicu manje.

Utakmica mladih reprezentacija Hrvatske i Moldove može se pratiti u programu Hrvatske nogometne televizije te na pripadajućoj Kickoff platformi.

HRVATSKA U21 vs MOLDAVIJA U21 - HNTV

Prijenos kvalifikacijske utakmice U21 reprezentacija Hrvatske i Moldavije za plasman na Europsko prvenstvo u Italiji i San Marinu 2019. godine.