Milić za pobjednički
početak Hrvatske U-21

03.09.2015.
Milić za pobjednički početak Hrvatske U-21

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija započela je kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2017. godine domaćom utakmicom protiv Gruzije.

U-21: HRVATSKA - GRUZIJA 1:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP 2017., Skupina 6.
Koprivnica, Gradski stadion.

Sudac: Svein-Erik Edvartsen (Norveška)

Strijelci: 1:0 - Milić (23')

Žuti kartoni: Dvali (30'), Cnobiladze (40'), Aburdžania (49'), Halilović (53'), Haraišvili (70'), Kvirkvia (90+1')

Hrvatska: Livaković, Mikanović, A. Milić, Kolinger, Ćaleta-Car, Radošević, Halilović (od 65' Vlašić), Rog, Ćorić (od 56' Krovinović), Pašalić, Kolar (od 89' Brlek). Izbornik: N. Gračan.

Gruzija: Kurdadze, Dvali, Gadrani (od 79' Endeladze), Ubilava, Cincadze, Aburdžania, Papunašvili, Kiteišvili (od 46' Haraišvili), Cnobiladze, Kvirkvia, Kačarava (od 46' Gošteliani). Izbornik: A. Čivadze.

Hrvatska U-21, pod vodstvom izbornika Nenada Gračana, u svom je prvom nastupu na putu prema europskoj smotri u Poljskoj ugostila Gruziju i uknjižila prva tri boda.

Jedini je pogodak na utakmici, u 23. minuti, postigao Milić na povratnu loptu Kolara, silovito zabivši pod prečku.

Imali su mladi Vatreni prilika i za uvjerljiviju pobjedu, no u prvom dijelu svoje šanse nisu iskoristili Pašalić i Halilović, a blizu su drugom golu u nastavku bili i Rog, Kolar, Krovinović te ponovno Halilović i Pašalić.

Gruzija je opasna bila tek u nekoliko situacija u drugom dijelu, ali nije ih uspjela zaključiti.

Mlada hrvatska reprezentacija sljedeću utakmicu igra već 7. rujna, na gostovanju kod Estonije.

03.09.2015., Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', Koprivnica
Suci: Edvartsen Svein-Erik (NOR), Lundberg Magnus (NOR), Knutsen Jon-Michael (NOR)
Četvrti sudac: Nilsen Ola Hobber (NOR)
1
Gruzija
0
1Dominik Livaković1Beka Kurdadze
2Dino Mikanović3Lasha Dvali
30'
3Antonio Milić
23'
4Giorgi Gadrani
79'
4Josip Radošević
58'
5Davit Ubilava
6Denis Kolinger6Mate Tsintsadze
7Alen Halilović
53'
65'
7Giorgi Aburjania
49'
8Marko Rog8Giorgi Papunashvili
9Ante Ćorić
56'
11Nika Katcharava
46'
10Mario Pašalić13Otar Kiteishvili
46'
11Marko Kolar
89'
15Dachi Tsnobiladze
40'
14Duje Ćaleta-Car18Mate Kvirkvia
90'+1'
12Marko Mikulić12Oto Goshadze
13Filip Benković2Nika Sandokhadze Sandokhadze
15Petar Brlek
89'
9Guram Goshteliani
46'
16Filip Krovinović
56'
10Giorgi Kharaishvili
70'
46'
17Stipe Perica14Giorgi Pantsulaia Pantsulaia
18Nikola Vlašić
65'
16Avto Endeladze Endeladze
79'
22Luka Capan19Giorgi Tevzadze
Nenad GračanAlexandr Chivadze ((GEO))

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u Koprivnici započinje svoj kvalifikacijski put za EP 2017. godine u Poljskoj.

Hrvatska U-21 smještena je u kvalifikacijskom ždrijebu za europsku smotru u Skupinu 6, zajedno sa Španjolskom, Švedskom, Gruzijom, Estonijom i San Marinom, a svoj će nastup započeti u četvrtak, 3. rujna, u Koprivnici protiv Gruzije.

Za utakmicu su se pripremali u Đurđevcu, a izbornik Nenad Gračan vjeruje da će Hrvatska startati dobrim rezultatom.

"Imamo kvalitetu, znanje i motiva da to učinimo. Važno je da igrači prihvate odgovornost, samo ozbiljnim pristupom možemo doći do pozitivnih rezultata odnosno pobjeda", najavio je.

Gruzija je već odigrala jednu kvalifikacijsku utakmicu i pobijedila na gostovanju kod San Marina 3:0.

"Radi se o agresivnoj ekipi koja ima četiri - pet kvalitetnih pojedinaca. Disciplinirani su, igraju plitko, ali igramo kod kuće i uz podršku naših navijača možemo dobiti tu utakmicu", naglasio je izbornik Gračan.

Susret u Koprivnici počinje u 16 sati, a sudit će Norvežanin Svein-Erik Edvartsen.

Nakon domaćeg susreta s Gruzijom, mladi Vatreni odlaze na gostovanje u Estoniju, 7. rujna.