U-21 uvjerljiva u
Estoniji

07.09.2015.
Učinkovita Hrvatska U-21 uvjerljiva u Estoniji

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

U-21: ESTONIJA - HRVATSKA 0:4 (0:2)
Kvalifikacije za EP 2017, Skupina 6.
Tartu Tamme, Tartu.

Sudac: B. Pashaj (Albanija)

Strijelci: 0:1 - A. Milić (22'), 0:2 - Pašalić (36'), 0:3 - Pašalić (66' - 11m), 0:4 - Radošević (80')

Žuti kartoni: Šimunović (1'), Ainsalu (14), Aloe (64'), Sappinen (66'), Saliste (78')

Estonija: Tamme, Ojamaa, Avilov, Aloe, Vihmann, Ainsalu, Peetson, Käit, Sappinen (od 87' Kirss), Liivak (od 71' Saliste), Gussev (od 46' Listmann). Izbornik: M. Reim.

Hrvatska: Livaković, Mikanović, Šimunović, Kolinger, A. Milić, Radošević, Pašalić, Rog (od 83' Vlašić), Halilović, Krovinović (od 69' Brlek), Kolar (od 75' Marić). Izbornik: N. Gračan.

Nakon minimalne pobjede protiv Gruzije u Koprivnici na samom početku kvalifikacija za europsku smotru u Poljskoj, mladi su Vatreni na gostovanju u Estoniji vrlo uvjerljivo došli do nova tri boda.

Za vodstvo je pogodio strijelac pobjedonosnog pogotka protiv Gruzije, Milić, a na 2:0 povisio je Pašalić desetak minuta prije odlaska na odmor. Između toga Kolinger je još pogodio okvir gola.

Pašalić je sredinom drugog poluvremena realizirao i kazneni udarac za Hrvatsku, a "točku na i" postavio je Radošević, zabivši za konačnih 4:0 u 80. minuti dvoboja.

Hrvatska je tako s maksiimalnih šest bodova preuzela vodeće mjesto u skupini, a sljedeću utakmicu igra na gostovanju kod San Marina, 7. listopada.