povratka protiv
Španjolske

17.11.2015.
Hrvatska U-21 na korak do velikog povratka protiv Španjolske

U svom petom nastupu u kvalifikacijama za EP, mladi su Vatreni po prvi puta poraženi, a svladali su ih vršnjaci iz Španjolske 3:2. Boljem se rezultatu naposljetku ispriječio i okvir gola.

U-21: HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 2:3 (0:2)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 6.
Stadion Rujevica, Rijeka.

Sudac: Serdar Gözübüyük (Nizozemska)

Strijelci: 0:1 - Deulofeu (19' - 11m), 0:2 - Asensio (41'), 0:3 - Deulofeu (54'), 1:3 - Pašalić (64'), 2:3 - Radošević (81')

Žuti kartoni: Pašalić (28'), Mikanović (35'), Jonny (37'), Niguez (62'), Halilović (72')

Crveni kartoni: Kolinger (19'), Mere (80'), Mikanović (90+3')

Hrvatska: Livaković, Milić, Kolinger, Ćaleta-Car, Mikanović, Radošević, Pašalić (od 89' Ćorić), Halilović, Vlašić (od 24' Perić), Kovačić, Pjaca (od 66' Tudor). Izbornik: N. Gračan.

Španjolska: Arrizabalaga, Manquillo, Gaya, Vallejo, Jonny (od 59' Mere), Niguez, Deulofeu (od 84' Duarte), Ceballos, Torres, Asensio (od 66' Suarez), Williams. Izbornik: A. Celades.

Nakon četiri uzastopne kvalifikacijske pobjede, Hrvatska U-21 morala je u Rijeci stisnuti ruku i čestitati Španjolskoj, koja je osvojila sva tri boda i preuzela vodstvo na tablici.

Prvi se ključni trenutak susreta zbio u 19. minuti, kada je Kolingeru pokazan crveni karton zbog prekršaja na Williamsu, a Deulofeu je s bijele točke doveo goste u vodstvo.

S igračem više, Španjolci su prije odlaska na odmor udvostručili prednost preko Asensija, da bi Deulofeu početkom nastavka povisio na visokih 3:0.

Ipak, izabranici Nenada Gračana nisu posustali te je kapetan Pašalić poslije slobodnog udarca i odbijene lopte uspio smanjiti rezultat, a hrvatski su nogometaši s desetoricom nastavili tražiti novi pogodak.

Desetak minuta prije kraja, Mere je prekršajem zaustavio Tudora te također zaradio isključenje, a Radošević je s 11 metara vratio Hrvatsku na samo gol zaostatka.

U sudačkoj nadoknadi malo je nedostajalo do potpunog povratka: Kovačićev je ubačaj prvo odsjeo na vratnici, da bi u nastavku akcije odmjereni udarac Halilovića zaustavila prečka. Mikanović je potom zaradio i drugi žuti karton, a rezultat se ipak više nije mijenjao.

U nastavku kvalifikacija Hrvatska i Španjolska ponovno će odmjeriti snage 24. ožujka u Španjolskoj, a četiri dana kasnije Hrvatska dočekuje Estoniju.

17.11.2015., Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Suci: Gozubuyuk Serdar (NED), Van Dongen Bas (NED), Goossens Davie DFJG (NED)
Četvrti sudac: Manschot Jeroen (NED)
2
Španjolska
3
1Dominik Livaković1Kepa Arrizabalaga
2Dino Mikanović
35'
90'+3'
2Javi Manquillo
3Antonio Milić
48'
3José Gaya
4Josip Radošević
81'
4Jesús Vallejo
6Denis Kolinger
19'
5Jonny
37'
59'
7Alen Halilović
72'
6Saúl Níguez
62'
10Mario Pašalić
28'
64'
89'
7Gerard Deulofeu
19'
54'
84'
11Marko Pjaca
66'
8Dani Ceballos
14Duje Ćaleta-Car9Inaki Williams
18Nikola Vlašić
24'
10Óliver Torres
20Mateo Kovačić11Marco Asensio
41'
66'
23Josip Posavec13Alejandro Remiro
9Ante Ćorić
89'
12Jorge Meré
80'
59'
13Dino Perić
24'
14Rubén Duarte
84'
15Petar Brlek15José Rodríguez
16Andrija Balić16Denis Suárez
66'
17Fran Tudor
66'
17Matías Nahuel
19Ivan Fiolić18Munir El Haddadi
Nenad GračanAlbert Celades ((ESP))

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija poslije izrazito uspješnog starta u kvalifikacije za EP u svom petom susretu dočekuje Španjolsku u Rijeci.

Izabranici Nenada Gračana izvrsno su krenuli u novi kvalifikacijski ciklus te u prve četiri utakmice ostvarili četiri pobjede. Dva su puta svladala San Marino te po jednom Gruziju i Estoniju, a pritom nisu primili niti jedan pogodak te vode na tablici s 12 bodova i gol-razlikom 12:0.

Međutim, posebno ih zahtjevan ispit očekuje u utorak na riječkoj Rujevici, s obzirom da im u goste dolazi jedna od najboljih europskih selekcija, uvijek opasna momčad Španjolske.

"Oni njeguju španjolski stil nogometa, žele loptu u svom posjedu i možda imaju tek malo problema u vraćanju. Važno je nametnuti se, makar su njihovi igrači nositelji igre u španjolskim prvoligašima", upozorio je izbornik Gračan.

Španjolci su u svoja prva dva susreta pobijedili Estoniju i Gruziju u gostima, da bi potom kod kuće odigrali 1:1 protiv Švedske. No, prije pet dana napunili su gruzijsku mrežu u Almeriji (5:0) i ubilježili treću pobjedu, a hat-trick je ubilježio raspucani Deulofeu.

Ipak, mladi Vatreni imaju razloga za optimizam, a iz seniorske je reprezentacije priključen dobar poznavatelj prilika u Španjolskoj, Realov Mateo Kovačić.

"Imaju puno igrača u dobrim klubovima, kao kolektiv su dobri, dugo su zajedno, a Španjolska uvijek ima dobru reprezentaciju.  Međutim, i naši dečki igraju fenomenalan nogomet, tako da mislim da Španjolska nije favorit. Imamo odličnu momčad te očekujemo dobru utakmicu", kaže Kovačić.

Zbog ozljeda su u hrvatskom taboru otpali braniči Jedvaj i Šimunović, dok je upitan i nastup ofenzivca Roga.

Utakmica počinje u 18:45, a sudit će Nizozemac Serdar Gözübüyük. "Ovi dečki zaslužuju podršku, a uz navijače idemo pobijediti", zaključio je izbornik Gračan. Sve o kupovini ulaznica za susret na Rujevici saznajte ovdje.