Gruziji, dva gola
Perice

06.09.2016.
Hrvatskoj U-21 bod u Gruziji, dva gola Perice

Na gostovanju kod Gruzije, Hrvatska U-21 osvojila je bod odigravši 2:2 s domaćinom, a dvostruki je strijelac bio Perica.

U-21: GRUZIJA - HRVATSKA 2:2 (1:1)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 6.
Stadion David Abašidze, Zestafoni.

Sudac: I. Stojanov (Bugarska)

Strijelci: 1:0 - Papunašvili (2'), 1:1 - Perica (43'), 2:1 - Katčarava (50'), 2:2 - Perica (61')

Žuti kartoni: Cnobiladze (42'), Rog (60'), Cincadze (64') Ćaleta-Car (65'), Gorozia (72')

Gruzija: Kupatadze, Čabradze, Ubilava (od 22' Tevzadze), Tabidze (od 77' Margvelašvili), Cincadze, Gvilia (od 70' Gorozia), Papunašvili, Katčarava, Kiteišvili, Cnobiladze, Haraišvili. Izbornik: G. Gegučadze.

Hrvatska: Livaković, Bartolec, Ćaleta-Car, Perić, Milić, Vlašić, Rog, Ćorić (od 63' Krovinović), Pavičić (od 76' Capan), Tudor (od 58' Brekalo), Perica. Izbornik: N. Gračan.

U pretposljednjem nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo iduće godine u Poljskoj, mlada reprezentacija Hrvatske remizirala je s Gruzijcima na teškom terenu u Zestafoniju.

Domaći su nogometaši brzo stigli do vodstva, s obzirom da je već u drugoj minuti Livakovićevu mrežu zatresao Papunašvili, no Hrvatska je nakon nekolicine propuštenih prigoda preko Perice, na centaršut Milića s lijeve strane, izjednačila nedugo prije odlaska na odmor.

Ipak, Gruzija je početkom nastavka opet stekla pogodak prednosti, nakon udarca Katčarave u kaznenom prostoru, da bi u 61. minuti ponovno akcija Milića i strijelca Perice donijela drugi gol mladih Vatrenih, za 2:2.

Hrvatska je do kraja utakmice tražila treći pogodak i pobjedu, no rezultat se više nije mijenjao.

Završni kvalifikacijski nastup Hrvatsku U-21 čeka 10. listopada u Trelleborgu kod Švedske. U međuvremenu će Španjolska gostovati kod San Marina, a Švedska kod Estonije, dok će Španjolci u zadnjem kolu dočekati Estonce.

06.09.2016., ,
Suci: Stoyanov Ivaylo (BUL), Kolev Ivo (BUL), Doynov Georgi (BUL)
Četvrti sudac: Kabakov Georgi (BUL)
Gruzija
2
2
12Lazare Kupatadze1Dominik Livaković
50'
2Grigol Chabradze2Karlo Bartolec
3Davit Ubilava
22'
3Antonio Milić
5Jemal Tabidze
77'
5Duje Ćaleta-Car
65'
6Mate Tsintsadze
64'
6Dino Perić
7Valerian Gvilia
70'
7Nikola Vlašić
8Giorgi Papunashvili
1'
8Marko Rog
60'
11Nika Katcharava9Ante Ćorić
63'
13Otar Kiteishvili10Domagoj Pavičić
76'
15Dachi Tsnobiladze
42'
17Fran Tudor
58'
17Giorgi Kharaishvili19Stipe Perica
43'
61'
1Oto Goshadze12Josip Posavec
4Gagi Margvelashvili
77'
11Mirko Marić
9Giorgi Gorozia
72'
70'
13Petar Bočkaj
10Bachana Arabuli14Luka Capan
76'
16Giorgi Tevzadze
22'
15Marko Kolar
20Giorgi Beridze16Filip Krovinović
63'
21Budu Zivzivadze18Josip Brekalo
58'
Gia Geguchadze ((GEO))Nenad Gračan

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u utorak igra svoju pretposljednju utakmicu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2017. godine.

U sklopu kvalifikacija za europsku smotru, Hrvatska U-21 pod vodstvom izbornika Nenada Gračana gostuje kod Gruzije, reprezentacije koju je u rujnu prošle godine svladala kod kuće minimalnim rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak tada je postigao Milić.

Pretposljednje kolo mladi Vatreni dočekuju kao vodeća momčad skupine te nakon remija Švedske i Španjolske u ponedjeljak (1:1) imaju sve u svojim rukama, a poslije odlaska u Gruziju u listopadu ih čeka još gostovanje u Švedskoj.

U četvrtak su Gračanovi izabranici u Koprivnici remizirali upravo sa Šveđanima, a Domagoj Pavičić vjeruje u uspješan povratak iz Zestafonija.

"Protiv Švedske smo bili bolji u prvih pola sata, no potom smo malo pali, a probudili smo nakon 65. minute i remi je bio realan ishod. Gruzija je čvrsta momčad, što je pokazala i protiv nas, Španjolske i Švedske, i nadam se da ćemo ostvariti pozitivan rezultat", rekao je.

Za susret u Gruziji izbornik Gračan neće moći računati na ozlijeđene Benkovića i Fiolića, a reprezentaciji je priključen Marko Kolar iz Intera. S mladim Vatrenima ostali su i Rog i Ćorić.

"U Koprivnici nije to bilo naše najbolje izdanje i mislim da smo bolji od Šveđana, ali pokušat ćemo protiv Gruzije biti još jači i još bolji, kako bismo pobijedili i sa samopouzdanjem otišli na novi ogled sa Švedskom. Ne trebamo se bojati gruzijskih igrača, moramo gledati svoju igru te izboriti plasman na Europsko prvenstvo. Prva sljedeća utakmica nam je uvijek najvažnija i želimo ta tri boda više od ičega", izjavio je Ćorić uoči susreta.

Utakmica s Gruzijom u Zestafoniju počinje u 17:30 po hrvatskom vremenu, a sudit će Bugarin Ivajlo Stojanov.