svladala Hrvatsku

28.03.2017.
Estonija u Tallinnu svladala Hrvatsku
  • Najava

U svom ukupno devetom okršaju s Estoncima, hrvatska nogometna reprezentacija ubilježila je prvi poraz.

ESTONIJA - HRVATSKA 3:0 (1:0)
Prijateljska utakmica
A. Le Coq Arena, Tallinn.

Sudac: M. Clattenburg (Engleska)

Strijelci: 1:0 - Luts (1'), 2:0 - Vassiljev (81'), 3:0 - Zenjov (84')

Žuti kartoni: Baranov (45+1'), Lešković (67')

Estonija: Aksalu (od 46' Meerits), Toomet (od 76' Vassiljev), Anier (od 70' Zenjov), Käit, Klavan, Luts, Mets, Kallaste, Dmitrijev (od 86' Antonov), Baranov, Teniste (od 86' Mööt). Izbornik: M. Reim.

Hrvatska: L. Kalinić, Lešković, Mitrović, Vida (od 84' Jedvaj), Bradarić (od 58' Badelj), Rog (od 58' Pivarić), Kovačić, Pjaca (od 66' Ćorić), Perišić, Kramarić, Čop. Izbornik: A. Čačić.

Nakon uspješno odrađenog kvalifikacijskog susreta za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u petak protiv Ukrajine, izabranici Ante Čačića gostovali su u Tallinnu te odigrali prijateljski dvoboj s domaćinom Estonijom.

Hrvatska je zaigrala bez ozlijeđenih Ćorluke i Vrsaljka te pošteđenih Subašića, Modrića, Rakitića, Mandžukića, N. Kalinića i Brozovića, a izbornik Čačić povjerenje je ukazao nekolicini igrača s manje prikupljenih minuta u reprezentativnom dresu.

Nakon samo 57 sekundi igre, Hrvatska se našla u zaostatku: Luts se probio kroz hrvatsku obranu i matirao L. Kalinića za vodstvo Estonije.

U potrazi za izjednačenjem, Vida je pucao glavom, Pjaca nogom, no u oba je navrata domaći vratar Aksalu bio na mjestu. U 31. minuti obranio je i dobar udarac glavom Čopa, da bi mu desetak minuta kasnije zaprijetio i kapetan Perišić snažnim pokušajem u vanjski dio mreže.

Estonija je zamalo udvostručila prednost u 41. minuti, kada je L. Kalinić sjajno obranio šansu Toometa iz blizine, a na samom isteku prvog dijela na isti je način uzvratio Lešković, no Aksalu je još jednom sačuvao svoja vrata.

U drugom je poluvremenu prvi je pokušao opet Čop, a u 64. minuti zbog ozljede je s terena morao Pjaca. Udarac iz daljine potom je okušao i Kramarić, no do pogodaka su ponovno stigli Estonci.

Igrala se 81. minuta kada je Vassiljev precizno pogodio Kalinićev donji kut za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Zenjov nakon proigravanja Vassiljeva samo tri minute poslije.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra 27. svibnja u Los Angelesu protiv reprezentacije Meksika.

28.03.2017., A. Le Coq Arena, Tallinn
Suci: Mark Clattenburg (ENG), Jake Collin (ENG), Simon Bennett (ENG)
Četvrti sudac: Reelika Turi (EST)
Estonija
3
0
1Mihkel Aksalu
46'
12Lovre Kalinić
7Janar Toomet
76'
9Andrej Kramarić
8Henri Anier
70'
8Mateo Kovačić
9Mattias Käit6Matej Mitrović
15Ragnar Klavan3Marko Lešković
66'
17Siim Luts
1'
14Duje Čop
18Karol Mets15Marko Rog
58'
19Ken Kallaste18Filip Bradarić
58'
20Artjom Dmitrijev
86'
20Marko Pjaca
65'
21Nikita Baranov
44'
21Domagoj Vida
84'
23Taijo Teniste
86'
4Ivan Perišić
12Marko Meerits
46'
1Dominik Livaković
22Matvei Igonen16Ante Ćorić
65'
2Madis Vihmann13Tin Jedvaj
84'
3Karl Mööl
86'
19Milan Badelj
58'
4Joonas Tamm22Josip Pivarić
58'
5Dmitri Kruglov
6Aleksandr Dmitrijev
10Sergei Zenjov
84'
70'
11Henrik Ojamaa
13Ilja Antonov
86'
14Konstantin Vassiljev
81'
76'
16Sergei Mošnikov
Martin ReimAnte Čačić

Hrvatsku nogometnu reprezentaciju u utorak očekuje novi prijateljski ispit, gostovanje kod Estonije u Tallinnu, pri čemu će izbornik Ante Čačić dobiti još neke odgovore za nastavak kvalifikacija.

Estonija - Hrvatska
28. ožujka 2017., 18:00
A. Le Coq Arena, Tallinn

Po uspješno odrađenom kvalifikacijskom dvoboju s Ukrajincima u petak, kada je za konačnih 1:0 pogodak postigao Nikola Kalinić, Vatreni su otputovali u Tallinn, na prijateljski ogled s Estonijom.

Hrvatska je s Estonijom igrala već u osam navrata, pri čemu je prvih šest okršaja bilo u kvalifikacijskim ciklusima za europske smotre 1996., 2004. i 2008. godine.

U tih šest susreta Hrvatska ima pet pobjeda i jedan neriješeni rezultat, a upravo je u Tallinnu odigrala i svoju prvu natjecateljsku utakmicu poslije osamostaljenja. U rujnu 1994. godine Davor Šuker postigao je oba pogotka za povijesnih 2:0.

Posljednja dva sraza s Estoncima bila su prijateljskog karaktera: u svibnju 2010. u Tallinnu je završilo 0:0, a dvije godine kasnije u Puli Bilićevi su izabranici slavili 3:1 pogocima Vedrana Ćorluke, Nikole Kalinića i Ognjena Vukojevića. Jedini strijelac za Estonce bio je Konstantin Vassiljev.

Izbornik Ante Čačić ove je akcije oslobodio Danijela Subašića, Luku Modrića, Ivana Rakitića, Marija Mandžukića, Nikolu Kalinića i Marcela Brozovića, a zbog ozljeda ni protiv Ukrajine nisu mogli nastupiti Vedran Ćorluka i Šime Vrsaljko. Iz mlade je reprezentacije priključen Ante Ćorić.

"Svi mogu dati svoj obol, kao što su to činili i do sada te očekujem motiviranu, odgovornu i discipliniranu Hrvatsku koja će težiti dobroj igri i tražiti dobar rezultat", poručio je izbornik Čačić.

Kapetansku će vrpcu nositi Ivan Perišić, koji je potvrdio kako će svi reprezentativci ponovno pružiti svoj maksimalni angažman.

Susret se igra u 19:00 sati po lokalnom, odnosno 18:00 sati po hrvatskom vremenu, na stadionu A. Le Coq Arena kapaciteta 10.000 gledatelja.