donijeli veliki
preokret!

05.10.2017.
Stoperi mladih Vatrenih u nadoknadi donijeli veliki preokret!

Hrvatska U-21 gubila je od bjeloruskih vršnjaka sve do druge minute sudačke nadoknade, nakon čega je postigla dva pogotka za vrijednu pobjedu.

U-21: HRVATSKA - BJELORUSIJA 2:1 (0:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
Gradski stadion, Varaždin.

Sudac: J. Maae (Danska)

Strijelci: 0:1 - Bahar (48'), 1:1 - Šimić (90+2'), 2:1 - Benković (90+6')

Žuti kartoni: Jakoliš (30'), Berezkin (90+2'), Pečenin (90+5')

Hrvatska: Posavec, Karačić, Benković, Šimić, Sosa, Šunjić, Ivanušec (od 57' Turčin), Moro, Vlašić (od 77' Balić), Brekalo, Jakoliš. Izbornik: N. Gračan.

Bjelorusija: Šerbicki, Pečenin, Volkov, Pavlovec, Hvalko, Antilevski, Klimovič, Berezkin, Besmertni (od 72' Kijko), Gromiko (od 88' Ivanov), Bahar (od 63' Ševčenko). Izbornik: L. Rumbutis.

Nakon uvodne pobjede u Moldovi (3:0), mlada hrvatska nogometna reprezentacija nastavila je kvalifikacije dramatično izborenom domaćom pobjedom protiv Bjelorusije u Varaždinu.

Iako su izabranici Nenada Gračana imali nekoliko prigoda u prvom dijelu, na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, a na samom početku nastavka Bahar je poslije udarca iz kuta dobro reagirao u petercu i donio gostima vodstvo.

U potrazi za izjednačenjem mladi Vatreni nisu imali uspjeha sve do same završnice, odnosno druge minute sudačke nadoknade, kada su na dugu loptu skočili bjeloruski vratar Šerbicki i hrvatski stoper Šimić, koji je uspio glavom skrenuti loptu u mrežu.

Posljednja akcija na utakmici, u šestoj minuti dodanog vremena, bio je slobodni udarac Balića s desne strane. Na njegov je ubačaj najviše skočio Šimićev stoperski partner Benković i pogodio suprotnu stranu za veliki preokret i hrvatsku pobjedu 2:1.

U drugoj utakmici dana u sklopu Skupine 1, Grčka je na gostovanju kod Moldove pobijedila 2:0 te zadržala čelnu poziciju, pri čemu i Grčka i Hrvatska imaju maksimalan broj bodova.

05.10.2017., Stadion NK Varaždin, Varaždin
Suci: Maae Jens Grabski (DEN), Sonderby Henrik (DEN), Rix Lars (DEN)
3Borna Sosa5Kirill Pechenin
90'+5'
4Ivan Šunjić6Valeri Gromyko
88'
5Filip Benković
90'+6'
8Vladislav Klimovich
6Nikola Moro9Dmitri Antilevski
7Josip Brekalo10Evgeni Berezkin
90'+2'
9Marin Jakoliš
31'
13Aleksandr Pavlovets
10Nikola Vlašić
77'
16Ivan Bakhar
48'
63'
15Lorenco Šimić
90'+3'
17Yegor Khvalko
17Luka Ivanušec
57'
18Dmitri Bessmertny
72'
1Adrian Šemper12Maksim Shyshlou
8Ante Ćorić2Aleksei Ivanov
88'
13Petar Mamić4Aleksandr Chizh
14Nikola Katić7Aleksandr Dzhigero
16Andrija Balić
77'
11Evgeni Shevchenko
63'
18Petar Bosančić15Artem Kiyko
72'
19Tomislav Turčin
57'
20Roman Yuzepchuk
Nenad GračanLyudas Rumbutis ((BLR))

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u četvrtak u Varaždinu igra svoju drugu utakmicu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Izabranici Nenada Gračana otvorili su novi kvalifikacijski ciklus dobrom predstavom i sigurnom partijom u Kišinjevu (3:0), a prvi domaći ispit na putu prema europskoj smotri 2019. godine imat će pred varaždinskom publikom protiv reprezentacije Bjelorusije.

Bjelorusija je odigrala već tri utakmice u Skupini 1, a uz očekivanu domaću pobjedu nad San Marinom (1:0) te poraz od Grčke (0:2), ubilježila je i upozoravajući remi na gostovanju kod nositelja Češke (1:1), zahvaljujući pogotku Šibuna u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska će u varaždinski okršaj ući bez ozlijeđenih Ivana Fiolića, Lovre Majera i Petra Bočkaja, a zbog ozljede koju je zaradio prije odlaska na pripreme otpao je i Alen Halilović. Duje Ćaleta-Car priključen je seniorskoj reprezentaciji, a izbornik Gračan naknadno je pozvao Petra Mamića, Lorenca Šimića i Tomislava Turčina.

"Očekuje nas zahtjevna utakmica protiv momčadi koja je remizirala s favoritom skupine. Prema tome, bez obzira što smo mi favoriti u ovom dvoboju, moramo odgovoriti na sve zadatke i odigrati ozbiljnu i discipliniranu utakmicu", rekao je Gračan.

"Mislim da neće biti nikakvih problema ukoliko se tako postavimo. Tražimo pobjedu i želimo nastaviti zacrtanim putem", dodao je izbornik.

Pravdu će dijeliti danski sudac Jens Maae i njegovi sunarodnjaci, a utakmica počinje u 18:00 sati.

U istom terminu sastat će se Moldova i vodeća momčad na tablici, Grčka. Po završetku utakmice s Bjelorusima, mlade Vatrene vrlo brzo očekuje novi izazov - već u ponedjeljak u Varaždin dolazi i reprezentacija Češke.