Hrvatske U-21 za
preuzimanje vodstva

09.10.2017.
Sjajno izdanje Hrvatske U-21 za preuzimanje vodstva

U svom trećem nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-21 ugostila je u Varaždinu nositelja skupine, reprezentaciju Češke te izvrsnim nastupom stigla do novih bodova.

U-21: HRVATSKA - ČEŠKA 5:1 (2:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
Gradski stadion, Varaždin.

Sudac: M. Kalkavan (Turska)

Strijelci: 1:0 - Karačić (9'), 2:0 - Vlašić (36'), 3:0 - Brekalo (47'), 4:0 - Moro (63'), 4:1 - Mihalik (70'), 5:1 - Vlašić (81')

Žuti kartoni: Benković (25'), Šunjić (51'), Kral (69'), Brekalo (90+2')

Hrvatska: Posavec, Karačić, Benković, Šimić, Sosa, Šunjić, Balić (od 84' Ivanušec), Moro, Vlašić, Brekalo (od 90+3' Mamić), Jakoliš (od 89' Ćorić). Izbornik: N. Gračan.

Češka: Stanek, Mateju, Pokorny, Kral, Knejzlik, Kulhanek, Saček (od 77' Wiesner), Machalik (od 46' Trubač), Černy, Mihalik, Pulkrab (od 64' Provod). Izbornik: V. Lavička.

Izabranici Nenada Gračana ušli su u dvoboj s Česima na krilima dvije pobjede u prva dva kola, a posebno je poticajna bila ona ostvarena u četvrtak, također u Varaždinu - brzinskim preokretom protiv Bjelorusije na samom završetku utakmice (2:1).

Mladi Vatreni u tom su tonu započeli i protiv Češke, s obzirom da je već u devetoj minuti Brekalo izveo slobodan udarac s lijeve strane, vratar Stanek je odbio loptu, a Karačić je pospremio u mrežu za vodstvo.

Česi su uzvratili s dva opasna dalekometna pokušaja Černyja, no oba je puta Posavec dobro reagirao, a dvije je dobre prigode za Hrvatsku propustio Jakoliš.

Ipak, Hrvatska je u 36. minuti povisila na 2:0, a sav je posao u kaznenom prostoru gostiju odradio Nikola Vlašić i precizno pogodio suprotnu stranu.

Na samom početku drugog poluvremena Brekalo je primio loptu na lijevoj strani šesnaesterca i lijepo naciljao za 3:0, da bi Moro u 63. minuti iskoristio nepažnju gostujuće obrane, izbio sam ispred Staneka i povisio na 4:0.

Igrala se 70. minuta kada je Mihalik s druge strane kaznio propust hrvatske obrane i smanjio na 4:1, a konačnih 5:1 postavio je Vlašić svojim drugim pogotkom, desetak minuta prije kraja nakon lijepe kombinacije s Morom.

Hrvatsku U-21 u studenome očekuju još dva nastupa - kod kuće protiv San Marina te u gostima kod Grčke, koja također ima maksimalnih devet bodova iz tri utakmice, pri čemu mladi Vatreni imaju gol-razliku 10:2 nasuprot grčkih 9:1.

09.10.2017., Stadion NK Varaždin, Varaždin
Suci: Kalkavan Mete (TUR), Sesiguzel Ceyhun (TUR), Sancaktar Esat (TUR)
Četvrti sudac: Kardesler Arda (TUR)
5
Češka
1
12Josip Posavec1Jindřich Staněk
2Fran Karačić
9'
3Aleš Matějů
3Borna Sosa5Jiří Kulhánek
4Ivan Šunjić
51'
6Michal Sáček
77'
5Filip Benković
25'
8Matěj Pulkrab
64'
6Nikola Moro
63'
10Václav Černý
7Josip Brekalo
47'
90'+1'
90'+2'
13Alex Král
69'
9Marin Jakoliš
89'
14Karel Knejzlík
10Nikola Vlašić
36'
80'
17Ondřej Mihálik
70'
15Lorenco Šimić18David Machalík
46'
16Andrija Balić
84'
19Jakub Pokorný
1Adrian Šemper16Jan Stejskal
8Ante Ćorić
89'
7Miloš Kratochvíl
11Tomislav Turčin9Daniel Trubač
46'
13Petar Mamić
90'+2'
12Tomáš Wiesner
77'
14Nikola Katić15Milan Piško
17Luka Ivanušec
84'
20Tomáš Zajíc
18Petar Bosančić21Lukáš Provod
64'
Nenad GračanVítězslav Lavička ((CZE))

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak igra treću kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Europsko prvenstvo, u Varaždinu protiv Češke.

Izabranici Nenada Gračana uspjeli su u četvrtak protiv Bjelorusije nadograditi uvodnu pobjedu u Moldovi te s maksimalnim učinkom startati u borbu za mjesto na europskoj smotri.

Varaždin je prije četiri dana svjedočio velikom preokretu Hrvatske U-21 i pobjedi 2:1 s dva postignuta pogotka u sudačkoj nadoknadi, a na istom će travnjaku mladi Vatreni dočekati i nositelja skupine, Češku.

Češka je u dosadašnjem dijelu kvalifikacija odigrala samo jednu utakmicu te je kod kuće remizirala s Bjelorusijom 1:1.

Utakmica počinje u 18:00 sati, a sudit će turski sudac Mete Kalkavan.

Hrvatsku U-21 u studenome očekuju još dva nastupa - kod kuće protiv San Marina te u gostima kod trenutačno vodeće momčadi Skupine 1, Grčke.