Dinamo u Gradskom
vrtu

10.02.2013.
Osijek pobijedio Dinamo u Gradskom vrtu

U zaostaloj utakmici iz 19. kola MAXtv Prve lige Osijek je na svom stadionu pobijedio Dinamo što mu je zadnji puta uspjelo prije sedam godina. Do zaslužene pobjede od 2:1 domaćin je došao golovima Vrgoča u prvom poluvremenu nakon kornera te Pušića u završnici susreta, u situaciji kad je Dinamo samo koju minutu ranije uspio izjednačiti rezultat golom Ademija.

Utakmica je prije dva mjeseca odgođena zbog velikog snijega koji je tada padao diljem zemlje, ali niti ovoga puta snijega  nije nedostajalo jer je počeo padati sat vremena prije početka i padao je tijekom cijele utakmice, no srećom nije doveo u pitanje odigravanje susreta.

Osvajanjem nova tri boda momčad Osijeka pobjegla je osmoplasiranoj Istri 1961 na 6 bodova prednosti i mirnije može čekati predstojeći derbi protiv Cibalije u Vinkovcima.

OSIJEK - DINAMO 2 : 1 (1:0)

Osijek: Stadion Gradski vrt, gledatelja 3.000

Suci : Marić, Fejer, Crnčić, Šimčić, kontrolor suđenja - Blažek, delegat utakmice - Bunjevac

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Branko Vrgoč, Hrvoje Kurtović, Domagoj Pušić, Antonio Perošević (90. Nikola Mandić), Marko Lešković, Ivan Ibriks, Mihael Pongračić, Zoran Kvržić (90. Mislav Leko), Ivo Smoje - kapetan, Josip Mišić, trener - Stanko Mršić

DINAMO: Ivan Kelava, Luis Ezequiel Ibanez, Josip Šimunić - kapetan, Arijan Ademi, Jorge Cruz Campos Sammir, Ivan Tomečak (55. Ivan Krstanović), Šime Vrsaljko, Tin Jedvaj, Fatos Beqiraj (77. Ante Rukavina), Marcelo Brozović, Duje Čop (87. Jerko Leko), trener - Krunoslav Jurčić

Strijelci: 1:0 Vrgoč (13.), 1:1 Ademi (80.), 2:1 Pušić (83.)

Žuti kartoni: Hrvoje Kurtović (O), Josip Šimunić i Ivan Krstanović(D)