Duje Čop postigao
hat-trick

18.02.2013.
Duje Čop postigao hat-trick

Napadač Dinama Duje Čop na utakmici 20. kola MAXtv Prve lige Dinamo-Rijeka (4:1) bio je trostruki strijelac i upisao, prema vlastitom priznanju, prvi pravi hat-trick u službenoj seniorskoj konkurenciji.

Nakon što je Krstanović doveo momčad Dinama u početno vodstvo, Duje Čop sredinom prvog poluvremena u samo tri minute (22. i 25.) postigao je dva gola: prvi lijevom nogom nakon asistencije Sammira, a drugi desnom nogom nakon povratne lopte Ademija.

U drugom poluvremenu u 50. minuti još se jednom upisao u strijelce, ovoga puta udarcem glavom nakon kornera Sammira i asistencije Leke. S ova tri gola, Čop je došao do brojke od devet postignutih golova u ovogodišnjem prvenstvu MAXtv Prve lige i trenutno diobu trećeg mjesta na listi strijelaca.

U tekućem prvenstvu MAXtv Prve lige to je drugi igrač koji je uspio biti trostruki strijelac: uspjelo je to i Anti Budimiru, napadaču Inter-Zaprešića na utakmici 9. kola Zadar-Inter 1:5.