Dinamo koji je visokom pobjedom u prvom susretu praktično osigurao igranje u 3. kolu za protivnika čeka pobjednika iz ogleda moldavskog Sheriffa i crnogorske Sutjeske. Prva utakmica igrat će se u Maksimiru 31. srpnja, a uzvrat 6. ili 7. kolovoza.
Rijeka, koja je također kao i Dinamo već u prvoj utakmici 2. kvalifikacijskog kruga osigurala prolaz, u nastojanju da dođe do grupne faze Europske lige u 3. kolu kvalifikacija igrat će s pobjednikom iz dvije utakmice Olimpije (Ljubljana) i slovačke Žiline (prva utakmica 3:1).
Uspije li Hajduk eliminirati Turnovu, u 3. pretkolu čeka ga ogled s boljim iz susreta gruzijskog Dile (Gorija) i danskog Aalborga (3:0 prva utakmica).
Lokomotiva je ponovo, barem na papiru, dobila najtežeg mogućeg suparnika ukoliko uspije sačuvati prednost iz Minska i eliminirati bjeloruski Dinamo: na Maksimir bi trebao doći turski Trabzonspor ili sjevernoirski Derry City (4:2 prvi susret).