Davor Špehar za
povijesne almanahe

25.11.2013.
Davor Špehar za povijesne almanahe

Ono što je uspjelo igraču Hrvatskog Dragovoljca Davoru Špeharu na utakmici Hrvatski Dragovoljac-Split još nije zabilježeno u HNL-u.

Utakmica je završila rezultatom 2:2, a od četiri postignuta pogotka, Špehar je postigao čak tri.

Prvo je u 27. minuti nespretno reagirao na nisko ubačenu loptu Bellea u peterac i skrenuo je u vlastitu mrežu prevarivši svog vratara Čovića.

Međutim, pobrinuo se da ispravi svoju pogrešku u 51. minuti i to na sjajan način: sa velike udaljenosti snažno je pucao po golu Splita, a vratar Zagorac uspio je u letu samo skrenuti loptu u gredu od koje se odbila preko linije, prema tvrdnji sudaca, pa potvrda pogotka njegovog suigrača Doležala nije bila potrebna.

Tim pogotkom izjednačio je rezultat susreta na 1:1, a kada su gosti ponovo došli u vodstvo, u 82. minuti Špehar se ponovo pobrinuo za poravnanje rezultata: našao se  u kaznenom prostoru gostiju s desne strane i ubačenu loptu suigrača Živković prekrasnim volej udarcem smjestio u suprotni kut gola vratara Zagorca za konačnih 2:2.