Lokomotiva odnijela
bodove

04.05.2014.
Iz golijade u Zadru Lokomotiva odnijela bodove

Obostrano otvorenom igrom započela je utakmica Zadra i Lokomotive pa ne čudi podatak da su već u prvih 15 minuta pala tri gola.

Zadar je poveo nakon što su Hrgović i Weitzer kod izvođenja kornera izigrali gostujuću obranu i Weitzer je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotnu malu mrežicu.

Već u slijedećoj minuti gosti su poravnali rezultat nakon preciznog ubačaja Muse i udarca glavom Budimira, a iz gotovo identične akcije ova dva igrača u 15. minuti Lokomotiva je potpuno preokrenula rezultat.

U drugom poluvremenu s nekoliko dobrih napada zaprijetili su domaći i došli do poravnanja rezultata iz kaznenog udarca kojeg je sudac Vučkov dosudio zbog Chaginog saplitanja suparnika na crti šesnaesterca: Weitzer je bio miran kod izvođenja i prevario Zelenika,

Kratko je trajala radost domaćina jer je vrlo brzo Musa krasnim volej udarcem iskoristio pogrešku u obrani Zadra i ponovo doveo Lokomotivu u novo vodstvo.

Četvrti pogodak za Lokomotivu postigao je Šovšić nakon kontre i solo akcije da bi na isteku vremena konačan rezultat postigao Jerbić koji je najviši u skoku pred golom Zelenike.

Zadar je novim porazom nastavio niz loših rezultata, a Lokomotiva se 15. pobjedom bodovno izjednačila na tablici s momčadi Splita i dodatno napravila neizvjesnost u borbi za četvrtu poziciju.

34. kolo MAXtv Prve lige: ZADAR-LOKOMOTIVA  3 : 4 (1:2)

Zadar: Stadion Stanovi, gledatelja 1.000

Suci: Domagoj Vučkov, Robi Kezele, Ivica Radošević, Borut Križarić, Igor Križarić, Marin Horvat, kontrolor suđenja Drago Huis, delegat utakmice Ivan Duvnjak

ZADAR: Mladen Matković, Marin Con, Josip Ivančić, Jure Jerbić-kapetan, Ivor Weitzer, Josip Bašić (29. Josip Bilaver), Frane Ikić, Igor Banović, Josip Tadić, Mirko Hrgović, Marin Oršulić (61. Jakov Surać), trener- Božidar Miletić

LOKOMOTIVA: Oliver Zelenika, Karlo Bartolec, Mario Musa, Josip Čalušić,  Damir Šovšić (90.+3 Dino Špehar), Ante Budimir (70. Luka Begonja), Marko Pjaca, Mario Šitum (61. Petar Mišić), Mathias Chago-kapetan, Herdi Prenga, Dinko Trebotić,   trener Tomislav Ivković

Strijelci: 1:0 Weitzer (7.), 1:1 Budimir (8.), 1:2 Budimir (15.), 2:2 Weitzer (64.,11m), 2:3 Musa (67.), 2:4 Šovšić (81.), 3:4 Jerbić (90.)

Žuti kartoni: Oršulić, Bilaver, Weitzer, Surać, Hrgović (Zadar), Chago, Pjaca, Bartolec, Musa, Begonja, Zelenika (Lokomotiva)