odnijela bodove s
Poljuda

04.05.2014.
Novi posrtaj Hajduka: Istra odnijela bodove s Poljuda

Bez golova, ali i bez pravih prilika odigrano je prvo poluvrijeme posljednje utakmice 34. kola MAxtv Prve lige između Hajduka i Istre 1961: gosti su uspješno odolijevali buri i jalovim napadima Hajduka.

Dojam o utakmici dodatno su pokvarili tzv. navijači sa sjeverne tribine koji su sredinom poluvremena započeli s neprimjerenim ponašanjem i vrijeđanjima pa je sudac Frković bio prisiljen privremeno prekinuti susret u trajanju od dvije minute, a osim tog incidenta prijavio je i uvrede koje su se ponavljale do kraja susreta pa će Hajduk ponovo na dnevni red kod disciplinskog suca.

Niti u nastavku susreta nakon odmora ništa se nije promijenilo u igri Hajduka: puno posjeda lopte, ali bez ideje i konkretnosti.

Zato su gosti bili puno opasniji, češće su bili pred golom domaćeg vratara, propustili nekoliko dobrih prilika, a i vratar Tomić je bio prisiljen na rubu kaznenog prostora prekršajem zaustaviti napadača Istre Josiela kada je došao sam pred njega. Konkretniju i opasniju igru momčad Istre naplatila je pogotkom nakon kornera: puno odbijanja lopte po petercu Hajduka na kraju je iskoristio Radonjić i poentirao za 0:1.

Do kraja susreta bez većih poteškoća momčad trenera Pamića sačuvala je vodstvo i odnijela bodove s Poljuda za potvrdu šeste pozicije na tablici.

Momčad Hajduka je novim porazom dodatno pokvarila dojam o svojim nastupima u proljetnom dijelu prvenstva.

34. MAXtv Prva liga: HAJDUK-ISTRA 1961   0 : 1 (0:0)

Split: Gradski stadion Poljud, gledatelja 3.000

Suci: Željko Frković, Hrvoje Menđušić, Bojan Zobenica, Zdenko Lovrić, kontrolor suđenja Boris Bezjak, delegat utakmice Ivan Šutalo

HAJDUK: Fabjan Tomić, Goran Milović, Mario Pašalić, Anton Maglica, Franko Andrijašević (61. Jean Kouassi), Temurkhuja Abdukholikov, Goran Jozinović, Mario Maloča-kapetan, Zoran Nižić (20. Josip Bašić, 80. Elvir Maloku), Filip Bradarić, Tino Sven Sušić, trener: -

ISTRA 1961: Igor Brkić, Jure Obšivač, Fausto Budicin-kapetan, Slavko Blagojević (53. Mirko Kramarić), Voon Chung (45. Ante Batarelo), Dejan Radonjić, Bojan Pavlović, Tomislav Havojić, Marcel Heister, Luka Vučko, Alves De Oliveira Josiel, trener: Igor Pamić

Strijelac: 0:1 Radonjić (63.)

Žuti kartoni: Tomić, Milović (Hajduk), Heister, Blagojević (Istra 1961)