donio pobjedu Hajduku
u Koprivnici

19.10.2014.
Lokosi efikasni protiv Zagreba, Sušić donio pobjedu Hajduku u Koprivnici

Nogometaši Lokomotive visoku 3:0 pobjedu u gradskom ogledu protiv Zagreba osigurali su još u prvom poluvremenu. Do vodstva su Lokosi došli u ranoj fazi igre nakon udarca iz kuta Pavičića kada je najspretniji na drugoj stativi Marić, a vrlo brzo Šovšić je realizirao kazneni udarac nakon prekršaja na Musi za povečanje vodstva.

Svoj drugi pogodak na utakmici Marić je također upisao zahvaljujući spretnoj reakciji na drugoj stativi i tako postavio konačan rezultat susreta.

I na ovoj utakmici obavljena je doping kontrola: na uzimanje uzoraka poslije utakmice morali su pristupiti Toni Gorupec i Šime Gržan ispred Lokomotive te Lovro Medić i Gabrijel Boban kao predstavnici momčadi Zagreba.

Hajduk je na gostovanju u Koprivnici kod posljednje plasiranog Slaven Belupa do sva tri boda došao pogotkom Sušića u prvom poluvremenu kada su gosti bili bolji i opasniji.

Domaćin je u drugom poluvremenu stvorio nekoliko vrlo izglednih prilika, ali nije uspio svladati Kalinića niti u 65. minuti kada je Ozobić izašao sam na gostujućeg vratara.

LOKOMOTIVA-ZAGREB    3 : 0 (3:0)

Zagreb: Stadion NK Zagreb, gledatelja 1.000

Suci: Mario Zebec, Saša Fegeš, Jerko Crnčić, Jurica Mihalj, kontrolor suđenja Josip Stipković, delegat utakmice Ivica Šparavec

LOKOMOTIVA: Simon Sluga, Mario Musa-kapetan, Josip Čalušić, Tomislav Mrčela, Damir Šovšić, Domagoj Pavičić, Ante Rukavina, Herdi Prenga (78. Karlo Bartolec), Jan Doležal (57. Petar Mišić), Jerko Leko, Mirko Marić (64. Marko Kolar), trener Tomislav Ivković

ZAGREB: Dominik Livaković, Josip Jurendić-kapetan, Filip Krovinović, Ivan Ljubičić, Bernardo Matić (63. Vedran Jurjević), Denis Kolinger, Valentino Stepčić, Božo Musa, Dino Štiglec, Lovro Medić, Gabrijel Boban, trener Željko Kopić

Strijelci: 1:9 Marić (11.), 2:0 Šovšić (18.,11m), 3:0 Marić (38.)

Žuti kartoni: Matić, Leko, Prenga

SLAVEN BELUPO-HAJDUK   0 : 1 (0:1)

Koprivnica: Gradski stadion, gledatelja 3.000

Suci: Tihomir Pejin, Siniša Premužaj, Goran Pataki, Dalibor Mlakar, kontrolor suđenja Drago Poljak, delegat utakmice Budimir Peranić

SLAVEN BELUPO: Ivan Kardum, Dario Melnjak, Mato Grgić-kapetan, Edson Da Silva, Ljuban Crepulja (65. Petar Brlek), Danijel Cesarec, Dominik Glavina (65. Davor Vugrinec), Goran Paracki, Marko Mirić, Vedran Purić, Filip Ozobić, trener Elvis Scoria

HAJDUK: Lovre Kalinić, Dino Mikanović (46. Josip Bašić), Goran Milović, Mislav Anđelković, Jean Evrard Kouassi, Goran Jozinović, Nikola Vlašić (63. Filip Bradarić), Marko Bencun (72. Josip Vuković), Mijo Caktaš, Mario Maloča-kapetan, Tino Sven Sušić, trener Igor Tudor

Strijelci: 1:0 Sušić (32.),

Žuti kartoni: Grgić, Bašić