Osijek 5:0, Split
odnio bod s Kantride

26.10.2014.
Dinamo pobijedio Osijek 5:0, Split odnio bod s Kantride

Nedjeljni popodnevni ogled Dinama i Osijeka završio je uvjerljivom 5:0 pobjedom raspoloženog domaćina. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli samo pogodak spretnog Čopa da bi se igrači Dinama raspucali u nastavku susreta nakon odmora.

Prvo je Taravel upisao svoj prvijenac za Dinamo, na 3:0 povisio je Soudani, a novi pogodak za domaćina djelo je asistencije Soudanija za Fernandesa koji je glavom poentirao samo desetak sekundi nakon ulaska u igru. Konačan rezultat postavio je Soudani nakon solo akcije i preciznog udarca, a do kraja susreta Čop je propustio postići novi pogodak nakon što je sam izašao pred vratara Mikulića koji je uspio zaustaviti njegov udarac.

U večernjoj utakmici nogometaši Splita igrom i rezultatom u prvom poluvremenu pomalo su iznenadili i šokirali momčad Rijeke: izveli su nekoliko sjajnih opasnih napada i u završnici prvog dijela pogotkom Ibriksa došli u rezultatsku prednost.

Kao što se i očekivalo, u nastavku susreta domaćin je krenuo vrlo ofenzivno i već nakon desetak minuta na asistenciju Sharbinija loptu je na drugoj stativi u mrežu ubacio Kramarić za poravnanje rezultata.

Napori domaćina da dođe do pobjede nisu urodili plodom zahvaljujući koncentriranoj obrani gostiju i odličnim obranama vratara Zagorca pa je Split zasluženo osvojio bod.

DINAMO-OSIJEK   5 : 0 (1:0)

Zagreb: Stadion u Maksimiru, gledatelja 2.000

Suci: Mario Zebec, Siniša Premužaj, Saša Fegeš, Bruno Marić kontrolor suđenja Miroslav Vitković, delegat utakmice Dražen Posavec

DINAMO: Eduardo Carvalho-kapetan, El Arabi Hilal Soudani, Luiz Ibanes, Jozo Šimunović, Ivo Pinto, Domagoj Antolić-kapetan (69. Jose Goncalo), Marko Pjaca (61. Junior Fernandes), Ognjen Vukojević, Marcelo Brozović (61. Franko Andrijašević), Jeremy Taravel, Duje Čop, trener: Zoran Mamić

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Antonio Pavić, Jasmin Mešamović (57. Ivan Baraban), Marko Dugandžić (75. Josip Barišić), Frane Vitaić (46. Frane Vitaić), Tomislav Šorša-kapetan, Saša Novaković, Nermin Jamak, Matej Jonjić, Mile Škorić, Nikola Matas, trener Tomislav Rukavina

Strijelci:1:0 Čop (10.), 2:0 Taravel (51.), 3:0 Soudani (53.), 4:0 Fernandes (62.), 5:0 Soudani (70.)

Žuti kartoni: Vukojević, Šimunović, Mešanović

RIJEKA-SPLIT   1 : 1 (0:1)

Rijeka: Stadion Kantrida, gledatelja 4.500

Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac, Marin Vidulin, kontrolor suđenja Božo Mamić, delegat utakmice Ante Vučemilović

RIJEKA: Ivan Vargić, Mato Jajalo, Anas Sharbini-kapetan (88. Ermin Zec), Ivan Tomečak, Goran Cvijanović, Matej Mitrović, Miral Samardžić, Lima Moises (65. Ivan Krstanović), Zoran Kvržić (85. Vedran Jugović), Marin Leovac, Andrej Kramarić, trener Matjaž Kek

SPLIT: Danijel Zagorac-kapetan, Denis Glavina, Branko Vrgoč, Goran Roce (70. Henri Belle), Mario Kvesić (61. Dražen Bagarić), Tomislav Dujmović, Marko Rog (83, Ivan Jukić), Dario Rugašević, Ivan Ibriks, Nino Galović-kapetan, Sokol Cikalleshi, trener: Ivan Matić

Strijelci: 0:1 Ibriks (44.), 1:1 Kramarić (55.)

Žuti kartoni: Roce, Rugašević, Kvesić, Cikalleshi, Dujmović