Zagreba, Hajduk
slavio u Zadru

02.11.2014.
Osijek s devetoricom do pobjede protiv Zagreba, Hajduk slavio u Zadru

Nedjeljni program 14. kola MAXtv Prve lige donio je utakmice u Osijeku i Zadru: u Gradskom vrtu Osijek je pobijedio Zagreb 1:0 dok je Hajduk slavio u Zadru pobjedom 0:3.

Osječani su do pobjede došli pogotkom Borne Barišića iz kaznenog udarca u prvom poluvremenu i do kraja susreta uspjeli su sačuvati rezultatsku prednost. Momčad Osijeka od 18. minute igrala je bez isključenog Peroševića, a u završnici susreta ostali su i bez Mišića koji je morao iz igre zbog drugog žutog kartona.

Hajduk je bez poteškoća došao do pobjede u Stanovima: goste je u vodstvo doveo Vršajević udarcem glavom, a do kraja prvog dijela susreta u strijelce se iz kaznenog udarca upisao i Caktaš.

U drugom poluvremenu domaćin je pokušavao doći do pogotka, ali je u završnici susreta iz brze kontre još jednom kažnjen: na asistenciju Kouassia mrežu Matkovića pogodio je Vlašić.

Na žalost, sportski ambijent utakmice u niz navrata pokvarili su tzv. navijači Torcide nekulturnim parolama i upotrebom pirotehnike zbog čega je igra morala biti zaustavljana pa su svom klubu ponovo priuštili kaznu.

OSIJEK-ZAGREB   1 : 0  (1:0)

Osijek: Stadion Gradski vrt, gledatelja 1.500

Suci: Ivan Bebek, Burut Križarić, Dražen Fejer, Igor Križarić, kontrolor suđenja Vlado Svilokos, delegat utakmice Antun Valić

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Hrvoje Kurtović-kapetan, Jasmin Mešamović (70. Josip Barišić), Jurica Pranjić, Tomislav Šorša (61. Mile Škorić), Antonio Perošević, Nermin Jamak (85. Steven Peter Ugarković), Borna Barišić, Matej Jonjić, Nikola Matas Josip Mišić, trener Tomislav Rukavina

ZAGREB: Dominik Livaković, Josip Jurendić-kapetan, Filip Krovinović, Dino Bevab (46. Miroslav Konopek), Ivan Ljubičić (63. Bernardo Matić), Denis Kolinger, Valentino Stepčić, Dino Štiglec, Božo Musa, Lovro Medić, Gabrijel Boban, trener Željko Kopić

Strijelci: 1:0 B. Barišić (33.,11m)

Žuti kartoni: B. Barišić, Mešanović, Kolinger, Matić

Crveni kartoni: Perošević, Mišić

ZADAR-HAJDUK   0 : 3 (0:2)

Zadar: Stadion Stanovi, gledatelja 3.500

Suci: Marijo Strahonja, Siniša Premužaj, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac, Domagoj Vučkov, Marin Vidulin, kontrolor suđenja Božo Mamić, delegat utakmice Ivan Duvnjak

ZADAR: Mladen Matković, Josip Bilaver, Vedran Ješe, Domagoj Pušić, Ivor Weitzer, Frane Ikić, Ivan Pešić, Solomun Theophilus, Želimir Terkeš, Jurica Buljat-kapetan, Mirko Hrgović (46. Lovre Čirjak), trener- Miroslav Blažević

HAJDUK: Lovre Kalinić, Antonio Milić, Goran Milović-kapetan, Avdija Vršajević, Mislav Anđelković, Sandro Gotal (74. Goran Jozinović), Mijo Caktaš, Zoran Nižić, Tino Sven Sušić (55. Dejan Mezga), Jean Evrard Kouassi, Artem Milevskyi (81. Nikola Vlašić), trener Igor Tudor

Strijelci: 0:1 Vršajević (28,), 0:2 Caktaš (41.,11m), 0:3 Vlašić (84.)

Žuti kartoni: Milović, Hrgović, Bilaver, Vršajević, Anđelković, Ješe, Buljat