do nove visoke
pobjede

09.11.2014.
Zagreb ponovo zaustavio Dinamo, Kramarić odveo Rijeku do nove visoke pobjede

Nogometaši Zagreba po drugi puta u ovogodišnjem prvenstvu u ogledu protiv vodećeg Dinama uspjeli su upisati neodlučeni rezultat: nakon 1:1 u Maksimiru, na svom stadionu odigrali su bez pogodaka.

Momčadi Rijeke trebalo je dvadesetak minuta da probiju obranu Lokomotive, a onda je uobičajeno proradio Kramarić i sa dva gola u razmaku od samo jedne minute praktički riješio pitanje pobjednika.

Do kraja poluvremena Kramarić je još jednom poentirao: pobjegao je obrani gostiju i sjajnim lob udarcem matirao vratara Slugu za svoj novi prvenstveni hat-trick.

Nije se Kramarić zaustavio na tome već je u nastavku utakmice još dva puta pogađao mrežu Lokomotive: prvo mu je još jednom sjajno asistirao Sharbini, a potom i Moises. Nakon pet postignutih pogodaka trener Kek ga je u završnici utakmice zamijenio Ivančićem koji je nakon samo 37 sekundi provedenih u igri uspio postići pogodak i postaviti konačan rezultat susreta.

Desetom prvenstvenom pobjedom Rijeka je smanjila zaostatak za Dinamom na 4 boda.

ZAGREB-DINAMO     0 : 0

Zagreb: Stadion NK Zagreb, gledatelja 2.200

Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac, Dalibor Mlakar, kontrolor suđenja Predrag Borovec, delegat Robert Balen

ZAGREB: Dominik Livaković, Dominik Kovačić, Josip Jurendić-kapetan, Robert Mudražija (68. Marijo Dučkić), Valentino Stepčić, Dino Štiglec, Božo Musa, Lovre Medić (72. Zvonimir Roko Strila), Gabrijel Boban, Bruno Boban (56. Miroslav Konopek), trener željko Kopić

DINAMO: Carvalho Edurado, El Arabi Soudani, Luis Ibanez, Ivo Pinto, Franko Andrijašević (46. Paulo Ricardo Machado), Angelo Henriquez, Arijan Ademi-kapetan, Marko Pjaca, Leonardo Sigali (73. Eduardo Bruno Wilsom), Marcelo Brozović (65. Ognjen Vukojević), Jeremy Taravel, trener Zoran Mamić

Strijelci:

Žuti kartoni: Ademi, Brozović, Stepčić, Krovinović,

Crveni karton: Jurendić (68.)

RIJEKA-LOKOMOTIVA     6 : 0    (3:0)

Rijeka: Stadion Kantrida, gledatelja 5.100

Suci: Tihomir Pejin, Tomislav Petrović, Dalibor Conjar, Bojan Zobenica, Mario Zebec, Dario Bel, kontrolor suđenja Branko Bajić, delegat Davor Ivić

RIJEKA: Ivan Vargić, Mato Jajalo, Anas Sharbini-kapetan, Ivan Tomećak, Marko Lešković, Matej Mitrović, Ivan Močinić (74. Goran Cvijanović), Lima Moises, Marin Leovac, Zoran Kvržić (80. Marko Vešović), Andrej Kramarić (84. Josip Ivančić), trener Matjaž Kek

LOKOMOTIVA: Simon Sluga, Mario Musa-kapetan, Tomislav Mrčela, Josip Čalušić, Damir Šovšić, Ante Rukavina, Domagoj Pavičić (66. Petar Mišić), Karlo Bručić, Jerko Leko, Mirko Marić (28. Luka Begonja), Herdi Prenga (51. Jan Doležal), trener Tomislav Ivković

Strijelci: 1:0 Kramarić (21.), 2:0 Kramarić 22., 3:0 Kramarić (38.), 4:0 Kramarić (49.), 5:0 Kramarić (64.), 6:0 Ivančić (85.)

Žuti kartoni: Begonja, Tomečak, Kvržić,