Zagrebov trobod s
praznog Poljuda

29.11.2014.
Slaven uvjerljiv protiv Zadra, Zagrebov trobod s praznog Poljuda

Momčad Slaven Belupa s uvjerljivih 4:0 pobijedila je izravnog suparnika u borbi za ostanak u ligi momčad Zadra. Od samog početka domaćin je bio bolji i nakon nekoliko neiskorištenih prilika poveo golom Brleka da bi u drugom poluvremenu s dva pogotka Mirića riješio pitanje pobjednika. Potom su uslijedile dvije propuštene prilike Cesarca za povečanje vodstva i kada se već činilo da neće biti novih pogodaka, Mirić je u sudačkoj nadoknadi nesebično prepustio poentiranje upravo Cesarcu za konačnih 4:0.

Osim osvojena tri važna boda koji ih odvode s dna ljestvice, Farmaceuti su uspjeli dostići rezultat iz prvog ovogodišnjeg ogleda ovih suparnika u Zadru i poravnati međusobni omjer.

U drugom susretu subotnjeg programa 17. kola MAXtv Prve lige Zagreb je nakon još jedne dobre igre rezultatom 2:0 pobijedio momčad Hajduka na praznom Poljudu (kazna zbog nereda Torcide na utakmici Zadar-Hajduk).

Momčad Zagreba imala je veći posjed lopte, bila opasnija i konkretnija i do pogodaka došla u drugom poluvremenu: prvo je Krovinović izbjegao pažnji domaće obrane, prevario Milovića i Nižića te prizemnim udarcem matirao Kalinića da bi konačan rezultat postavio mladi Mudražija preciznim udarcem s oko 18 metara.

Zanimljivost je svakako podatak da je u 43. minuti sudac Križarić morao na kratko prekinuti igru jer, iako na tribinama nije bilo gledatelja, netko je uspio na teren ubaciti nekakvu izgorjelu pirotehničku napravu, najverojatnije ubacivši je s pozicije izvan stadiona.

SLAVEN BELUPO-ZADAR     4 : 0 (1:0)

Koprivnica: Gradski stadion, gledatelja 1.200

Suci: Dalibor Mlakar, Jerko Crnčić, Ivica Radošević, Fran Jović, kontrolor suđenja Drago Huis, delegat utakmice Ivica Šparavec

SLAVEN BELUPO: Ivan Kardum, Dario Melnjak, Mato Grgić-kapetan, Ljuban Crepulja (77. Stjepan Geng), Petar Brlek, Davor Vugrinec (70. Danijel Cesarec), Goran Paracki (84. Hrvoje Barišić), Vedran Purić, Ivan Fuštar, Marko Mirić, Filip Ozobić, trener Ante Čačić

ZADAR: Mladen Matković, Lovre Čirjak, Ivan Šimurina (46. Ante Sarić), Vedran Ješe (64. Jakov Surać), Domagoj Pušić, Ivor Weitzer, Ivan Pešić, Želimir Terkeš, Igor Banović (77. Domagoj Muić), Frane Ilić, Jurica Buljat-kapetan, trener- Miroslav Blažević

Strijelci: 1:0 Brlek (35.), 2:0 Mirić (48.), 3:0 Mirić (56.), 4:0 Cesarec (90.+2)

Žuti kartoni: Šimurina, Ikić, Geng, Buljat, Paracki

HAJDUK-ZAGREB     0 : 2 (0:0)

Split: Gradski stadion Poljud, bez gledatelja

Suci: Igor Križarić, Dalibor Conjar, Bojan Zobenica, Željko Frković, kontrolor suđenja Vlado Svilokos, delegat utakmice Budimir Peranić

HAJDUK: Lovre Kalinić, Goran Milović, Avdija Vršajević, Mislav Anđelković, Nikola Vlašić (55. Elvir Maloku), Anton Maglica (55. Marko Bencun), Sandro Gotal, Mario Maloča-kapetan, Zoran Nižić, Tino Sven Sušić (67. Filip Bradarić), Jean Evrard Kouassi, trener Igor Tudor

ZAGREB: Dominik Livaković, Filip Krovinović, Josip Jurendić-kapetan, Dino Bevab, Matijas Šulc (46. Robert Mudražija), Denis Kolinger, Valentino Stepčić, Dino Štiglec, Božo Musa, Lovro Medić (83. Mario Ćubel), Bruno Boban (46. Gabrijel Boban), trener Željko Kopić

Strijelci: 0:1 Krovinović (65.), 0:2 Mudražija (88.)

Žuti kartoni: Kolinger, Jurendić, Kouassi, Maloča, Sušić, Bradarić

Udaljenje s klupe: trener vratara Hajduka Sandro Tomić u 20. minuti (isključen s pričuvne klupe)