Dinamo efikasan u
Puli

30.11.2014.
Dinamo efikasan u Puli

Momčad Dinama uvjerljivim nastupom u Puli došla je do visoke pobjede od 4:0 protiv momčadi Istre 1961. Od samog početka vodeća momčad prvenstva zagospodarila je tereneom i već u 2. minuti došla do pogotka nakon asistencije Soudanija za Pjacu koji je brži od Grafa i precizan u gađanju mreže.

Unatoč terenskoj inicijativi i prilikama gosti su do novih golova došli tek u drugom poluvremenu: u 51. Pjaca je uzvratio asistencijom Soudaniju, potom je Fernandes vrlo brzo nakon ulaska poentirao nakon ubačaja Pinta da bi konačan rezultat postavio Andrijašević u sudačkoj nadoknadi.

Propustili su napadači Dinama još nekoliko vrlo izglednih prilika (Pjaca pogodio gredu), a domaćin nije uspio niti jednom ozbiljnije ugroziti vratara Eduarda: prvi udarac u okvir gola zabilježen je tek desetak minuta prije kraja utakmice.

17. kolo MAXtv Prve lige: ISTRA 1961-DINAMO     0 : 4   (0:1)

Pula: Stadion Aldo Drosina, gledatelja 1.600

Suci: Bruno Marić, Borut Križarić, Goran Pataki, Dražen Fejer, Domagoj Vučkov, Mario Zebec, kontrolor suđenja Dušan Kukić, delegat utakmice Davor Ivić

ISTRA 1961: Saša Dreven, Šime Gregov, Jure Obšivač, Slavko Blagojević-kapetan (70. Neven Vukman), Marko Jordan, Woon Chung, Dino Špehar, Ivor Horvat, Ivan Graf, Marcel Heister (22. Dario Tomić, 59. Marin Zulim), Josiel De Oliveira, trener Igor Pamić

DINAMO: Eduardo Carvalho-kapetan, El Arabi Hilal Soudani, Ivo Pinto, Angelo Henriquez (67. Duje Čop), Paulo Machado, Arijen Ademi-kapetan, Josip Pivarić, Marko Pjaca (66. Junior Fernandes), Leonardo Sigali, Marcelo Brozović (57. Franko Andrijašević), Jeremy Taravel, trener: Zoran Mamić

Strijelci: 0:1 Pjaca (2.), 0:2 Soudani (51.), 0:3 Fernandes (70.), 0:4 Andrijašević (90.+1)

Žuti kartoni: Pivarić, Tomić,