pobjedu protiv
Osijeka

01.12.2014.
Rijeka spašavala pobjedu protiv Osijeka

Teren stadiona Kantrida ponovo je zaprijetio odgodom odigravanja utakmice: momčadi Rijeke i Osijeka s neizvješnošću su promatrale djelatnike koji su uoči početka pokušavali s travnjaka ukloniti barem dio vode koja je prekrila rubne dijelove. Nisu to bili idealni uvjeti za igru, ali moglo se igrati.

Bolje su se snašli domaćini i brzo poveli: nakon prvog prekida pred gol je loptu ubacio Jajalo, a najspretniji je bio Samardžić i proslijedio je u mrežu. Imali su domaćini u prvom poluvremenu dva udarca u okvir gola, ali i igrači Osjeka su potom propustili nekoliko dobrih prilika za poravnanje rezultata.

Nakon odmora vrlo brzo je Moises brži od obrane gostiju i diže rezultat na 2:0, Jajalo je promašio zicer za 3:0, a igrači Osijeka konstatno prijete i nakon desetak minuta nakon pogreške Vargića i sretnog odbijanca od Jonjića smanjuju na 2:1.

Do kraja susreta domaćini su pomalo panično čuvali i uspjeli sačuvati pobjedu dok gosti mogu žaliti za bodom kojeg su po prilikama zaslužili.

RIJEKA-OSIJEK   2 : 1 (1:0)

Rijeka: Stadion Kantrida, gledatelja 4.000

Suci: Duje Strukan, Goran Perica, Mario Pepur, Goran Gabrilo, kontrolor suđenja Stjepan Šarić, delegat utakmice Branko Bebić

RIJEKA: Ivan Vargić, Mato Jajalo, Ivan Tomečak, Miral Samardžić, Matej Mitrović, Ivan Močinić, Zoran Kvržić, Marin Leovac, Vedran Jugović-kapetan, Ivan Krstanović (53. Lima Moises, 83. Marko Vešović), Andrej Kramarić (90-+2 Marko Lešković), trener Matjaž Kek

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Antonio Pavić (46. Nikola Matas), Jurica Pranjić, Davor Špehar, Jasmin Mešamović (84. Ivan Baraban), Antonio Perošević (73. Josip Barišić), Nermin Jamak, Marin Glavaš, Tomislav Šorša-kapetan, Matej Jonjić, Mike Škorić, trener Tomislav Rukavina

Strijelci: 1:0 Samardžić (12.), 2:0 Moises (62.), 2:1 Jonjić (73.)

Žuti kartoni: Glavaš, Samardžić, Močinić, Šorša, Benedikt Mioč