Hajduk u golijadi
pobijedio Istru

13.12.2014.
Lokomotiva odnijela bodove iz Osijeka, Hajduk u golijadi pobijedio Istru

Iako je nastupila bez nekoliko standardnih igrača, Lokomotiva je nastavila niz uspješnih nastupa u Gradskom vrtu i ponovo došla do pobjede, ovoga puta rezultatom 2:0.

Osiječani su od samog početka imali nešto više loptu u svom posjedu, ali su bili potpuno bezopasni: prvi udarac u okvir gola uputili su tek nakon 50. minute dok su gosti u izlascima prema golu bili vrlo opasni.

Lokomotiva je došla u vodstvo u 20. minuti nakon dobrog udarca Mišića, vratar Mikulić uspio je samo kratko odbiti do Marića koji mu loptu kroz noge gura u mrežu.

U samoj završnici susreta kada su domaćini pokušavali spasiti barem bod sijevnula je brza kontra gostiju koju su bez problema Gržan kao asistent i Kolar kao egzekutor pretvorili u potvrdu nove pobjede Lokomotive kojom su osigurali četvrtu poziciju na ljestvici.

Hajduk i Istra 1961 odigrali su na Poljudu vrlo sadržajnu i izuzetno efikasnu utakmicu u kojoj je na kraju domaćin slavio 5:3. Domaćin je očekivano napadao i stvarao šanse, ali je do vodstva došao tek nakon pola sata igre i to iz kaznenog udarca (Caktaš uspješan realizator) kojeg je skrivio Blagojević kada je rukom nepotrebno pokušao zaustaviti loptu na izlasku iz kaznenog prostora.

Kada je potom Gotal s dva pogotka donio Hajduku visokih 3:0 činilo se da je utakmica riješena, ali je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela susreta Mikanović u izglednoj prilici srušio Jordana, skrivio kazneni udarac i dobio crveni karton: Radonjić je prevario Kalinića i smanjio rezultat.

Početne minute drugog poluvremena pripale su gostima koji su ozbiljno prijetili i preko Radonjića došli do novog pogotka.

Hajduk se nakon dvadesetak minuta uspio ponovo vratiti na dva gola prednosti iz novog kaznenog udarca kojeg je skrivio vratar Brkić i pri tom se ozljedio: Caktaš je ponovo bio precizan s bijele točke.

U samoj završnici susreta Blagojević je pogodio iz slobodnog udarca iskoristivši loše postavljeni zid igrača Hajduka, ali je nade gostiju da mogu doći do boda samo minutu kasnije pokopao Milevskyi pogodivši iz blizine nakon asistencije Balića za konačnih 5:3.

S ukupno osam postignutih pogodaka bila je to najefikasnija utakmica tekućeg prvenstva.

Na utakmici su se dogodile dvije ozbiljnije ozljede igrača zbog čega su Nižić (ozlijedio ga Mikanović u 1. minuti susreta) i vratar Brkić (stradao u sudaru s Milevskyim u 70. minuti) kolima hitne pomoći odvezeni u bolnicu: prema prvim informacijama oba igrača su zadobili potres mozga i bit će neko vrijeme pod pažnjom liječnika.

OSIJEK-LOKOMOTIVA         0 : 2   (0:1)

Osijek: Stadion Gradski vrt, gledatelja 700

Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Saša Fegeš, Željko Frković, kontrolor suđenja Damir Pervan, delegat Darko Matošić

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Saša Novaković, Davor Špehar, Nermin Jamak (87. Frane Vitaić), Jasmin Mešanović, Antonio Perošević, Matej Jonjić, Nikola Matas, Marko Dugandžić (46. Josip Barišić), Mile Škorić, Josip Mišić-kapetan, trener Tomislav Rukavina

LOKOMOTIVA: Simon Sluga, Karlo Bartolec, Tomislav Mrčela, Domagoj Pavičić, Toni Gorupec, Karlo Bručić-kapetan, Petar Mišić (69. Šime Gržan), Herdi Prenga, Mirko Marić (88. Marko Tolić), Marko Kolar (90.+4 Andrej Šporčić), Jakov Biljan , trener Tomislav Ivković

Strijelci: 0:1 Marić (20.), 0:2 Kolar (90.+3)

Žuti kartoni: Jamak, Bručić, Matas, Kolar, Škorić,Špehar, Mikulić, Marić, Prenga, Biljan

HAJDUK-ISTRA 1961      5 : 3 (3:1)

Split: Gradski stadion Poljud, gledatelja 6.000

Suci: Fran Jović, Igor Krmar, Vedran Đurak, Marijo Strahonja, kontrolor suđenja Draženko Kovačić, delegat utakmice Dražen Posavec

HAJDUK: Lovre Kalinić, Dino Mikanović, Antonio Milić, Artem Milevskyi, Sandro Gotal (64. Andrija Balić), Mijo Caktaš, Mario Maloča-kapetan, Zoran Nižić (4. Josip Vuković), Filip Bradarić, Tino Sven Sušić (83. Zvonimir Milić), Jean Evrard Kouassi, trener Igor Tudor

ISTRA 1961: Ivan Brkić (71. Saša Dreven), Šime Gregov, Jure Obšivač, Slavko Blagojević-kapetan, Neven Vukman, Marko Jordan (66. Dino Špehar), Ivan Graf, Kruno Ivančić (46. Marin Matoš), Marcel Heister, Josiel De Oliveira, trener Igor Pamić

Strijelci: 1:0 Caktaš 11m (30.), 2:0 Gotal (33.), 3:0 Gotal (41.), 3:1 Radonjić 11m (45.+1), 3:2 Radonjić (51.), 4:2 Caktaš 11m (72.), 4:3 Blagojević (87.), 5:3 Milevskyi (88.)

Žuti kartoni: Heister, Radonjić, De Oliveira, Milevskyi, Caktaš, Milić

Crveni karton: Mikanović (45.+1)