do nove pobjede nad
Zagrebom

15.12.2014.
Rijeka s desetoricom do nove pobjede nad Zagrebom

Zagreb i Rijeka odigrali su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici posljenju utakmicu 19. kola MAXtv Prve lige i tako zatvorili prvoligašku jesensku sezonu: Rijeka je upisala i treću ovogodišnju pobjedu u međusobnim susretima ovoga puta rezultatom 2:1.

Riječani nisu mogli poželjeti ljepši početak susreta: u 25. sekundi utakmice Ivančić je pobjegao po desnoj strani i ubacio loptu na peterac na drugoj stativi gdje je slobodan Sharbini koji pogađa mrežu za vodstvo gostiju.

Vrlo brzo momčad Zagreba preuzela je kontrolu igre i tražila poravnanje rezultata do kojeg je došlo nakon dvadesetak minuta: Močinić je neoprezno s leđa srušio Krovinovića i pri tom zaradio isključujući drugi žuti karton, a slobodan udarac savršenim udarcem izveo je Stepčić i neobranjivo pogodio desni gornji kut Vargićeva gola.

Iako s igračem manje gosti su do kraja poluvremena napravili dvije odlične prilike za novo vodstvo, ali su neprecizni bili Ivančić i Bertoša.

Niti u nastavku susreta nakon odmora domaćin nije uspio iskoristiti igrača više, upravo suprotno, gosti su bili konkretniji i opasniji. Do novog vodstva momčad Rijeke došla je nakon prekida kada je Cvijanović s lijevog boka ubacio loptu pred gol, Kolinger je glavom uspio samo skrenuti loptu koja je pala na koljeno Štigleca i odbila se uz samu stativu u mrežu Livakovića.

Bez posebnih poteškoća do kraja utakmice igrači Rijeke uspjeli su sačuvati vodstvo i zaustavljati jalove napade domaćih i pri tom su mogli doći i do uvjerljivije pobjede.

Trinaesta je to pobjeda momčadi Rijeke u tekućem prvenstvu kojom su došli na 7 bodova zaostatka za vodećim Dinamom, ali i 10 bodova prednosti pred trećeplasiranim Hajdukom.

Zagreb je zaustavljen u pozitivnoj seriji pa je propustio priliku približiti se čatvrtoplasiranoj Lokomotivi.

19. kolo MAXtv Prve lige: ZAGREB-RIJEKA    1 : 2    (1:1)

Zagreb: Stadion NK Zagreb, gledatelja 2.000

Suci: Bruno Marić, Dražen Fejer, Marko Stolnik, Mario Zebec, kontrolor suđenja Tomislav Šetka, delegat utakmice Stipe Doljanin

ZAGREB: Dominik Livaković, Josip Jurendić-kapetan (75. Mario Ćubel), Filip Krovinović, Denis Kolinger, Dino Bevab, Ivan Ljubičić (46. Robert Mudražija), Valentino Stepčić, Dino Štiglec, Božo Musa, Lovro Medić (54. Bruno Boban), Gabrijel Boban, trener Željko Kopić

RIJEKA: Ivan Vargić, Mato Jajalo, Anas Sharbini-kapetan, Ivan Tomečak, Ivan Močinić, Matej Mitrović, Mateo Bertoša, Miral Samardžić, Josip Ivančić (59. Ivan Krstanović), Vedran Jugović (35. Goran Cvijanović), Andrej Kramarić (90.+2 Damir Zlomislić), trener Matjaž Kek

Strijelci: 0:1 Sharbini (1.), 1:1 Stepčić (23.), 1:2 Štiglec a.g. (63.)

Žuti kartoni: Medić,Kolinger, Bertoša,

Crveni karton: Močinić (22., drugi žuti)

Udaljenje s klupe: Ivan Mance, predstavnik HNK Rijeka