Split u polufinalu
kupa

18.03.2015.
Split u polufinalu kupa

Pobjedom od 4:1 na gostovanju na stadionu Stanovi protiv momčadi Zadra, nogometaši Splita izborili su plasman u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa: i u prvoj utakmici u Parku mladeži Splićani su slavili s minimalnih 1:0 pogotkom Antonia Mršića. Bivši igrač Zadra očito je bio vrlo raspoložen u susretima protiv bivših suigrača jer je i na uzvratnoj utakmici u Zadru bio strijelac i to dvostruki. Već u 4. minuti pogodio je za početno vodstvo Splita, u 30. minuti pogodak je postigao Bagarić za 0:2, Mršić je u 61. ponovo strijelac da bi samo minutu kasnije Cikalleshi poentirao za 0:4. Konačan rezultat 1:4 postavio je Lovre Čirjak u 82. minuti.

Bila je to vrlo korektna i mirna utakmica u kojoj je sudac Vučemilović pokazao tek jedan žuti karton i to Jerbiću u drugom dijelu susreta zbog prekršaja u obećavajućoj prilici za pogodak.

Split je ovim pobjedama osigurao dvije polufinalne utakmice protiv gradskog rivala Hajduka: prva je na Poljudu 08. travnja, a uzvrat 22. travnja.

U drugom polufinalnom paru su Dinamo i Rijeka.