asistent, HSV osvojio
Telekom Cup

13.07.2015.
Olić strijelac i asistent, HSV osvojio Telekom Cup

Dio hrvatskih reprezentativaca marljivo odrađuje pripreme za novu sezonu, a Ivica Olić pritom je pomogao osigurati HSV-u titulu pobjednika Telekom Cupa.

Hamburški prvoligaš osvojio je Telekom Cup pobjedom nad Borussijom (M) u polufinalu na jedanaesterce, te slavljem protiv Augsburga u finalu, rezultatom 2:1.

Za prvi je pogodak HSV-a Ivica Olić asistirao Gouaidi, da bi u 33. minuti pogurnuo loptu u mrežu za 2:0, nakon kornera i Jungovog prebacivanja glavom. Konačni je rezultat postavio Matavž.

Iličević je igrao svih 45 minuta protiv Borussije (M), dok je Olić odradio cijelu dionicu protiv Augsburga.

U listu strijelaca upisao se i Marcelo Brozović, koji je postigao jedan pogodak u prijateljskom dvoboju svog Intera protiv Stuttgarter Kickersa (4:3), a nastupio je i Mateo Kovačić.

Ukrajinski Dnipro odigrao je neriješenih 2:2 protiv nizozemskog Zwollea, a jedan je pogodak za momčad iz Dnipropetrovska postigao Nikola Kalinić iz kaznenog udarca.