Dinamo došao na
korak do Lige prvaka

04.08.2015.
Dinamo došao na korak do Lige prvaka

Nakon 1:1 u Zagrebu, hrvatski je prvak u uzvratu protiv Moldea odigrao 3:3 i prošao u četvrto pretkolo Lige prvaka.

Zagrebački Dinamo u vrlo je sadržajnoj utakmici uspio izboriti povoljan rezultat na gostovanju kod Moldea te nastaviti svoj put prema mogućem plasmanu u grupnu fazu Lige prvaka.

Norvežani su u osmoj minuti promašili kazneni udarac, da bi Modri potom između 17. i 22. minute poveli 3:0. Strijelci su bili Marko Pjaca, Arijan Ademi i Marko Rog.

Molde je pri kraju prvog dijela smanjio preko Hussaina i još jednom promašio s bijele točke, ali je u 52. minuti Elyounoussi iz novog kaznenog udarca pogodio za 3:2.

Dvadesetak minuta prije kraja domaćinu je isključen Forren, ali je i s desetoricom poravnao na konačnih 3:3, zahvaljujući Kamari. Rezultat se u zadnjih 15 minuta više nije mijenjao i Dinamo je osigurao prolaz u četvrto pretkolo.

Osim toga, Dinamo ima osigurano mjesto u grupnoj fazi Europske lige, ukoliko ne prođe idućeg protivnika. Ždrijeb je na rasporedu u petak, 7. kolovoza.