izborio prolazak
prvog kruga

29.08.2015.
Uvjerljivi Nacional izborio prolazak prvog kruga

Hrvatski prvak Nacional izborio je nastup u Glavnoj rundi Lige prvaka u futsalu.

S maksimalnim učinkom, tri pobjede iz tri utakmice, zagrebački Nacional izborio je nastavak natjecanja u Ligi prvaka, među 24 momčadi europske elite.

U prvom je kvalifikacijskom krugu vrlo uspješno odradio turnir u Crnoj Gori. Velški Cardiff University svladao je u prvom kolu s vrlo visokih 11:0, da bi u idućem susretu bio još uvjerljiviji protiv irskog Blue Magica, čak 15:0.

O pobjedniku Skupine C u Podgorici tako je odlučivao sraz s domaćinom Titogradom, u kojemu je hrvatski predstavnik slavio 4:1 i osvojio prvo mjesto, jedino koje je vodilo dalje.

U Glavnoj rundi, krajem rujna ove godine, Nacional će se sastati s Györom, Baku Unitedom i Lidom, a tražit će plasman na prve dvije pozicije u skupini.