gostima kod Slaven
Belupa

20.11.2015.
Dinamo slavio u gostima kod Slaven Belupa

U 17. kolu MAXtv Prve lige ovoga petka hrvatski je prvak u Koprivnici svladao Slaven Belupo 2:1.

Farmaceuti su 17. kolo dočekali s osme pozicije na ljestvici uz tri slavlja, četiri neriješena rezultata te devet poraza, dok je hrvatski prvak u 17. kolo domaćeg prvenstva ušao kao drugoplasirana momčad ljestvice s osam ostvarenih pobjeda, šest remija te dva pretrpljena poraza.

Susret Slaven Belupa i Dinama započet je minutom šutnje u znak sjećanja na Vukovar, a na isti način bit će
započete sve utakmice MAXtv Prve lige ovoga vikenda.

U samoj utakmici domaćin je prvi došao do pogotka, a u 40. minuti za 1:0 zabio je Mateas Delić da bi četiri minute kasnije, tik pred odlazak na odmor, na 1:1 izjednačio Jeremy Taravel.

Nastavak je donio preokret, naime, do vodstva 2:1 u 55. minuti goste dovodi Angelo Henriquez, a na koncu se Dinamo s istim rezultatom i punim plijenom vraća kući u Zagreb.

U subotu će snage u sklopu 17. kola MAXtv Prve lige odmjeriti Osijek i Rijeka te Hajduk i Inter-Zaprešić, dok će u nedjelju kolo zaključiti Lokomotiva i Zagreb te Istra 1961 i Split.