Eduardu gol i dvije
asistencije

03.12.2015.
Perica strijelac, Eduardu gol i dvije asistencije

Stipe Perica i Eduardo Alves da Silva pomogli su svojim klubovima, Udineseu i Šahtaru, upisati pobjede u domaćem kupu, odnosno prvenstvu.

U srijedu je momčad Udinesea izborila plasman u osminu finala Talijanskog kupa, pobjedom nad Atalantom 3:1.

Prvi pogodak Udinesea bio je djelo Di Natalea s bijele točke, da bi rezultat početkom nastavka poravnao Monachello. U 57. minuti mladi je hrvatski napadač Stipe Perica vratio prednost Udineseu, a konačni je rezultat postavio Di Natale petnaestak minuta prije kraja.

Perica je odigrao cijelu utakmicu u napadu Udinesea, a za četvrtfinale će se Udinese boriti s Lazijem.

Šahtar je u četvrtak pobijedio momčad Karpatija 3:0, a na poluvremenu pogodaka nije bilo.

Poslije odmora u igru je umjesto Ferreyre ušao Eduardo Alves da Silva, koji je samo deset minuta poslije postigao prvi pogodak na utakmici.

U 85. i 88. minuti Eduardo je asistirao Ismailyju te Teixeiri za preostala dva pogotka, a kapetan Darijo Srna odradio je cijeli susret za Šahtar.