Prvijenac Kovačića u
dresu Real Madrida

08.12.2015.
Prvijenac Kovačića u dresu Real Madrida

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić postigao je svoj prvi pogodak u dresu Real Madrida, u uvjerljivom slavlju protiv Malmöa u Ligi prvaka.

U posljednjem, šestom kolu Lige prvaka, Real Madrid ugostio je na svom stadionu Santiago Bernabeu momčad švedskog Malmöa te upisao vrlo visoku pobjedu rezultatom 8:0.

Prva dva pogotka za Kraljevski klub postigao je Benzema, a potom je četiri uzastopna gola nanizao Ronaldo.

U 70. minuti na jednu je odbijenu loptu u šesnaestercu natrčao Mateo Kovačić te je silovito proslijedio u mrežu za 7:0, a to mu je bio prvi pogodak za Real Madrid.

Konačni je rezultat postavio Benzema, a Kovačić je u 76. minuti svoje mjesto prepustio Čeriševu.

Luka Modrić nije konkurirao za nastup, a Real Madrid već je ranio osigurao plasman u drugi krug Lige prvaka. U Skupini A osvojio je prvo mjesto sa 16 bodova, ispred PSG-a, a trećeplasirani Šahtar Srne i Eduarda natjecanje nastavlja u Europskoj ligi.