derbiju, remi
Lokomotive i Splita

20.03.2016.
Slavlje Hajduka u derbiju, remi Lokomotive i Splita

Nedjelju je u sklopu 28. kola MAXtv Prve lige otvorio Hajduk minimalnom pobjedom nad Dinamom u derbiju na Poljudu, dok je kolo zaključio dvoboj Lokomotive i Splita koji je završio remijem 1:1.

Hajduk - Dinamo 1:0 (1:0)

Bili su drugi ovotjedni derbi na Poljudu dočekali s trećeg mjesta na ljestvici te uz 13 slavlja, osam remija i šest poraza, dok su se Modri Hajduku suprotstavili kao vodeća momčad domaćeg prvenstva koja je do sada upisala 19 pobjeda, šest neriješenih rezultata i dva poraza.

U četvrtoj minuti Fran Tudor po asistenciji Tina Svena Sušića dovodi Hajduk u vodstvo 1:0.

Lokomotiva - Split 1:1 (0:0)

Lokosi su uoči susreta sa Splitom bili peti s 12 slavlja, tri remija i 12 poraza, dok su se Crveni se našli na četvrtoj poziciji nakon po deset upisanih pobjeda i neriješenih rezultata i sedam poraza.

Nakon što su mreže mirovale u prvome poluvremenu, u 56. minuti Herdi Prenga dovodi domaćina u vodstvo. Na 1:1 u 76. minuti poravnava Petar Franjić koji tako osigurava podjelu bodova u Kranjčevićevoj.