Vatreni vikend: Kramarić, Perišić ili Rakitić?

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

31%
Ivan Rakitić
39%
Ukupno glasova: 282

Lovre Kalinić (Hajduk) - branio cijeli ligaški derbi protiv Dinama na Poljudu i sačuvao svoju mrežu netaknutom (1:0).
Danijel Subašić (Monaco) - branio cijelu utakmicu na gostovanju kod francuskog prvaka PSG-a i sačuvao svoju mrežu netaknutom (2:0).
Ivan Vargić (Rijeka) - branio cijelu utakmicu na Rujevici i sačuvao svoju mrežu netaknutom (4:0).

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Krasnodara i proslavio pobjedu 2:1.
Marin Leovac (PAOK) - igrao do 79. minute u dvoboju protiv Kallonija te u 58. minuti asistirao Athanasiadisu za drugi pogodak PAOK-a u pobjedi 3:0.
Dejan Lovren (Liverpool) - odigrao prvo poluvrijeme na gostovanju kod Southamptona, gdje je Liverpool poražen 3:2. Zamijenio ga je Škrtel, a na poluvremenu je Liverpool vodio 2:0.
Hrvoje Milić (Hajduk) - igrao od prve do zadnje minute u poljudskom derbiju i pobjedi nad Dinamom 1:0.
Josip Pivarić (Dinamo) - zbog ozljede nije konkurirao za derbi s Hajdukom (0:1).
Danijel Pranjić (Panathinaikos) - propustio domaću pobjedu nad Iraklisom 4:0.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - odigrao cijeli derbi protiv Hajduka, u kojemu je Dinamo poražen 1:0.
Darijo Srna (Šahtar) - Šahtar ovoga vikenda nije igrao.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - odradio svih 90 minuta u domaćem slavlju protiv Zorje 1:0.
Šime Vrsaljko (Sassuolo) - u domaćem remiju s Udineseom igrao od prve do zadnje minute.

Domagoj Antolić (Dinamo) - odradio cijeli susret na Poljudu, derbi u kojemu je Dinamo poražen 1:0.
Milan Badelj (Fiorentina)
- u 72. minuti gostovanja kod Frosinonea (0:0) prepustio svoje mjesto Zarateu.
Marcelo Brozović (Internazionale) - Inter je remizirao kod Rome 1:1, a Brozović je u 53. minuti proigrao Ivana Perišića za jedini gol crno-plavih na utakmici.
Alen Halilović (Sporting Gijon) - zbog kartona nije nastupio u preokretu Sportinga protiv Atletico Madrida (2:1).
Mateo Kovačić (Real Madrid) - nije konkurirao za susret sa Sevillom i pobjedu Real Madrida 4:0.
Luka Modrić (Real Madrid) - odigrao cijeli susret sa Sevillom, u pobjedi Real Madrida 4:0, te iznudio i kazneni udarac koji Ronaldo nije realizirao.
Ivan Rakitić (Barcelona) - postigao prvi pogodak Barcelone na gostovanju kod Villarreala, iz šesnaesterca nakon odbijene lopte. Završilo je 2:2, a Rakitić je odigrao svih 90 minuta.

Duje Čop (Malaga) - u gostujućem ogledu kod Betisa igrao u udarnoj postavi, a u 74. minuti zamijenio ga je Fornals. Malaga je pobijedila 1:0.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - odigrao cijelu utakmicu kod Frosinonea (0:0).
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - novi bundesligaški pogodak postigao je za vodstvo Hoffenheima u Hamburgu, s bijele točke nakon 20 minuta igre. Hoffenheim je pobijedio 3:1, a Kramarić je zamijenjen u 62. minuti.
Mario Mandžukić (Juventus) - Juventus je u gradskom derbiju pobijedio Torino 4:1, a Mandžukić je asistirao Khediri za drugi pogodak te igrao do 85. minute kada je svoje mjesto prepustio Zazi.
Ivan Perišić (Internazionale) - strijelac jedinog gola za Inter na gostovanju kod Rome (1:1), na asistenciju Marcela Brozovića. Odigrao je svih 90 minuta.
Marko Pjaca (Dinamo) - zbog ozljede nije konkurirao za novi derbi s Hajdukom na Poljudu (0:1).
Ante Rebić (Verona) - ušao s klupe za pričuve na poluvremenu utakmice protiv Carpija na domaćem terenu (1:2). U 90. minuti dobio je drugi žuti, isključujući karton.

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s nastupima za Hrvatsku u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj te s pozivima za prijateljske utakmice u 2016. godini)