Dinamo se pridružio
Slavenu u finalu Kupa

06.04.2016.
Dinamo se pridružio Slavenu u finalu Kupa

Zagrebački Dinamo uvjerljivom je pobjedom protiv Hajduka potvrdio svoje mjesto u finalu Hrvatskog kupa, protiv Slaven Belupa.

Dinamo je u uzvratni susret polufinala Kupa protiv Hajduka na Maksimiru ušao s dva pogotka prednosti, zahvaljujući poljudskoj pobjedi 2:0, a naposljetku je finale izborio s ukupno uvjerljivih 6:0.

Naime, u srijedu je na svom terenu slavio 4:0, a vodeći je pogodak postigao Brekalo već u drugoj minuti utakmice.

Potom je dva pogotka postigao Fernandes, u 24. i 49. minuti. Konačni je rezultat, desetak minuta nakon ulaska u igru, postavio Soudani na treću asistenciju Henriqueza.

Branitelj naslova tako će u finalu snage odmjeriti sa Slaven Belupom, koji je u drugom polufinalu izbacio Rijeku. Bitka za trofej na rasporedu je 11. svibnja u Osijeku.