Derbi bez pogodaka,
Zagreb svladao Split

19.04.2016.
Derbi bez pogodaka, Zagreb svladao Split

Zagreb je 32. kolo MAXtv Prve lige otvorio pobjedom nad Splitom 2:0, dok je drugi susret dana, hrvatski derbi na Rujevici, završio bez pogodaka i podjelom bodova.

Zagreb - Split 2:0 (0:0)

Pjesnici su kao posljednja momčad ljestvice ušli u novo kolo hrvatskog nogometnog prvenstva uz upisano jedno slavlje, osam remija i 22 poraza, dok su Crveni u Zagreb otišli kao peti uz deset pobjeda, 14 neriješenih rezultata i sedam poraza.

Nakon što su mreže mirovale u prvome poluvremenu, u 69. minuti Gabrijel Boban zabija za 1:0 domaćina, dok je konačnih 2:0 u 83. minuti zabio Valentino Stepčić.

Rijeka - Dinamo 0:0 (0:0)

Riječani su se uoči derbija našli na drugoj poziciji s 19 slavlja, 11 remija i jednim porazom, dok su Modri u Rijeku stigli s vrha tablice te s 22 pobjede, šest neriješenih rezultata i tri poraza.

Derbi na Rujevici završio je bez postignutog pogotka te su tako Rijeka i Dinamo podijelili bodove.

U srijedu će u sklopu 32. kola MAXtv Prve lige snage odmjeriti Inter-Zaprešić i Istra 1961 te Hajduk i Lokomotiva, dok će kolo u četvrtak zaključiti Osijek i Slaven Belupo.