uzvratila mladim
Vatrenima

12.05.2016.
Italija U-16 uzvratila mladim Vatrenima

Reprezentacija Italije U-16 svladala je u Novigradu hrvatske vršnjake rezultatom 3:0.

U-16: HRVATSKA - ITALIJA 0:3 (0:0)
Prijateljska utakmica, Novigrad.

Strijelci: 0:1 - Raspadori (54'), 0:2 - Scarlino (56'), 0:3 - Biancu (66')

Hrvatska: Kotarski (od 41' Baždarić), Mikulić (od 41' Ernst), Šutalo (od 41' Jelenić), Radić (od 52' Kajinić), Kreković (od 52' Bitunjac), Pršir (od 41' Blagajić), Šego (od 52' Jurešić), Tomašković (od 52' Baturina), Đumlijan (od 52' Viduka), Gadže (od 41' Bajić), Hanuljak. Izbornik: D. Bašić.

U drugom ovotjednom prijateljskom susretu, talijanski nogometaši do 16 godina uzvratili su mladim Vatrenima pod vodstvom izbornika Darija Bašića za poraz 2:1 u Fiume Venetu u utorak. Tada su pobjedu Hrvatskoj donijeli Kreković i Viduka.

Nakon 0:0 na poluvremenu, Talijani su sva tri gola postigli u razdoblju od 12 minuta u drugom dijelu.

Za vodstvo Italije pogodio je Raspadori u 54. minuti, potom je za udvostručenje prednosti precizan bio Scarilo, dok je konačni rezultat postavio Biancu u 66. minuti.