Eduardo i Ćaleta-Car
s novim trofejem

21.05.2016.
Mandžukić, Srna, Eduardo i Ćaleta-Car s novim trofejem

Juventus i Šahtar osvojili su u subotu naslove pobjednika domaćih kupova, a tim su uspjesima doprinos dali i Mario Mandžukić, Darijo Srna i Eduardo da Silva.

Trofej Talijanskog kupa Juventus je osvojio pobjedom nad Milanom u produžetku (1:0), a jedini je pogodak na utakmici postigao Morata u 110. minuti dvoboja, samo dvije minute po svom ulasku u igru.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić igrao je od prve do zadnje minute te tako nakon osvojene Serie A mogao proslaviti i dvostruku krunu na Apeninskom poluotoku.

Do trofeja Ukrajinskog kupa Šahtar je došao pobjedom nad Zorjom 2:0. Oba je pogotka postigao Gladkij, u 42. i 57. minuti utakmice.

Kapetan Šahtara i Hrvatske Darijo Srna odradio je cijeli susret i osvojio svoj 22. trofej u dresu ukrajinskog velikana, dok je Eduardo Alves da Silva u igru ušao u 59. minuti umjesto Kovalenka.

Dvostruku je krunu osvojio i Duje Ćaleta-Car, u momčadi austrijskog prvaka Red Bull Salzburga. U četvrtak je u finalu Austrijskog kupa svladana Admira Wacker 5:0.

Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta, a hat-trick je postigao Soriano.