Nakon 0:0 u Zagrebu, Lokomotiva je pobjedom u gostima kod Vorskle iz Poltave osigurala prolaz. Zagrepčani su poveli već u prvoj minuti, pogotkom Bočkaja.
Na isteku prvog dijela Zagorac je obranio kazneni udarac domaćina, ali je na početku nastavka Perić skrenuo loptu u vlastitu mrežu za poravnanje.
Potom je Lokomotiva ponovno povela, golom Fiolića u 53. minuti za 2:1, da bi Perić glavom u 64. minuti povisio rezultat na 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Česnakov u 74. minuti dvoboja.
S 0:0 iz prve utakmice u uzvrat je ušla i Rijeka, koja je na Rujevici dočekala Istanbul Basaksehir. Vodstvo je domaćinu osigurao Bezjak u 25. minuti, no Višća je krajem prvog poluvremena izjednačio na 1:1.
U 50. minuti Bezjak je pogodio s bijele točke za 2:1, da bi Višća u 74. minuti bio precizan za konačnih 2:2 i prolazak turskog predstavnika.
Hajduk je na Poljudu potvrdio gostujuću pobjedu kod Oleksandrije (3:0) te s 3:1 izborio vizu za sljedeći krug. Ukrajinci su, doduše, poveli u Splitu u 13. minuti, kada je mrežu zatresao Starenkij.
Preokret je poveo Nižić samo osam minuta kasnije, a dovršio Sušić golovima u 52. minuti s 11 metara te u 56. minuti iz slobodnog udarca.
Ždrijeb četvrtog pretkola na rasporedu je u petak, 5. kolovoza.
Europska liga, treće pretkolo, uzvrati:
Vorskla Poltava - Lokomotiva 2:3 (ukupno 2:3)
Rijeka - Istanbul Basaksehir 2:2 (ukupno 2:2)
Hajduk - Oleksandrija 3:1 (ukupno 6:1)