u prvom kolu Lige
prvaka

14.09.2016.
Lyon svladao Dinamo u prvom kolu Lige prvaka

U prvom kolu grupne faze Lige prvaka, hrvatski prvak Dinamo poražen je na gostovanju kod francuskog Lyona.

Zagrebački Modri započeli su svoj nastup među europskom elitom porazom od Olympique Lyona. Susret u Francuskoj završio je rezultatom 3:0 za domaćine.

Lyon je poveo u 13. minuti preko Tolissa, a tu je prednost udvostručio Ferri nekoliko minuta nakon početka drugog dijela. Konačni je rezultat postavio Cornet u 57. minuti.

U sastavu Dinama cijelu su utakmicu odradili Schildenfeld i Pivarić, dok je Ćorić izašao u 53. minuti.

U drugom kolu Dinamo na Maksimiru dočekuje talijanskog prvaka, momčad Juventusa, čije boje brane hrvatski reprezentativci Mario Mandžukić i Marko Pjaca. Juventus i Sevilla u prvom su kolu remizirali u Torinu 0:0.

Mlada momčad Dinama također je poražena u svom prvom nastupu u Ligi prvaka mladeži. Mlade snage Lyona slavile su 2:0, pogocima Vieire u prvom i Maolide u drugom poluvremenu.